Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyt zaciągnięty dla osoby trzeciej

komentarzy 6

Taki mail: Zwracam sie do Panstwa z zapytaniem czy jest jakakolwiek szansa abym odzyskala pozyczone pieniadze osobie prywatnej z Giżycka. Osoba, ktorej pozyczylam pieniadze jest osoba prywatna, ktora w tamtym czasie (2009r) miala firme budowlana i ze wzgledu na problemy z nia zwiazane pozyczylam mojemu ex- chlopakowi pieniadze. Pozyczka opiewa na sume 70.000 tys. PLN, natomiast odsetki to jeszcze raz tyle. Umowa jaka spisalam z tym czlowiekiem to zwykla umowa na kartce, gdzie czlowiek ten zobowiazuje sie do comiesiecznego splacania raty kredytu, niestety po odejsciu od tego czlowieka i wyjechaniu do Holandii na moje konto bankowe do dzis dzien nie wplynela ani zlotowka.

Od 2009 roku (w tym roku spisalam umowe z tym czlowiekiem) splacam sama ta naleznosc. 5 miesiecy temu urodzilam córeczke i ciezko mi jest co miesiac odkladac prawie 1.400zl  na rate( i tak jeszcze przez prawie 8 lat). Chce aby ten czlowiek za to odpowiedzial. Obecnie nie wiem czy nadal ma ta firme, choc na internecie widnieje dalej informacja o jego firmie z nr telefonu.

Moim zdaniem może Pani żądać od  tego człowieka aby zwrócił Pani kwoty, które już Pani spłaciła regulując kredyt (przy okazji, dobre kredyty gotówkowe są tutaj). Na pewno bank nie jest w żaden sposób związany tym, że Pani ma umowę z tym człowiekiem – byłym Pani chłopakiem, że to on ma spłacać kredyt. Co do kwot już wpłaconych przez Panią, to może Pani pozwać go o zapłatę – aby sąd nakazał mu zwrócenie Pani tych pieniędzy, do pozwu załączając umowę spisaną z nim.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

10/02/2012

kategoria pożyczki prywatne

Komentarze do 'Kredyt zaciągnięty dla osoby trzeciej'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Kredyt zaciągnięty dla osoby trzeciej'.

 1. To w końcu ona pożyczyła mu te pieniądze czy tylko podżyrowała mu kredyt?

  tworzenie stron www

  10 Lut 12 21:58

 2. A tak swoją drogą to bardziej podoba mi się ta formuła wpisów (czyli mail i odpowiedź) 😉

  tworzenie stron www

  10 Lut 12 22:00

 3. Znalazłam państwa stronę w internecie. Moj problem polega na: 1. Czekam na sprawę sadowa cywilna o odzyskanie długu w wysokości 40 -50 tys zl około. 2. Osoba która jest mi winna pieniądze jest osoba prywatna ,która podpisała zobowiązanie u mojego mecenasa w kancelarii że będzie spłacać dług. Czekam na sprawę ponad 2 lata na wyznaczenie terminu a długi rosną są to kredyty bankowe zaciągnięte przez moja osobę przez wymuszenie i zastraszanie mojej osoby. 4 Z tego co sie orientuje osoba ta nie jest ściągalna przez komornika ,gdyż nie posiada żadnego majątku każda windykacja komornicza jest umarzana. Bardzo proszę o przesłanie porady.

  LS

  27 Lip 16 19:39

 4. Jaka sprawa w sądzie: karna czy cywilna?

  admin

  27 Lip 16 21:43

 5. mojemu dłużnikowi skończył się czas na spłate długu. Według umowy notarialnej jaką spisaliśmy zobowiązał się oddać pożyczone 18 tyś zl wraz z odsetkami do końca ubiegłego roku. Dług spłacał w ratach po około 800 zł miesięcznie a od 3 msc nie spłaca nic. do oddania zostało około 17 tyś gdyż pieniądze które mu pożyczyłam to pożyczki jakie udzieliły mi banki. Nie wiem co robić bo banki straszą sądem a ja nie mam pieniędzy żeby płacić za niego te raty. W umowie notarialnej jest również wzmianka iż jeśli w terminie nie odda długu będzie musiał ponieść koszty w wysokości 100 za każdy miesiąc opóźnienia. Zastanawiam się czy skorzystać z firmy windykacyjnej (dłużnik i ja mieszkamy w Katowicach) czy od razu sprawę do sądu wnieść. Nie ukrywam że zależy mi żebym sama nie miała długów i problemów z bankami które udzieliły mi kredytów. Na konsolidacje nie mogę liczyć ponieważ moja sytuacja materialna diametralnie się zmieniła od kiedy uzyskałam tamte kredyty.

  gena

  10 maja 18 16:17

 6. Czasem uda się firmie windykacyjnej szybko odzyskać pieniądze, to znaczy bez sądu i komornika. Obawiam się jednak, że w przypadku dłużników będących prywatnymi osobami, najczęściej firmy windykacyjne też muszą wnosić pozwy i następnie do komornika wnioski egzekucyjne kierować. W związku z powyższym sugeruję wniesienie pozwu o zapłatę bez udziału firmy windykacyjnej (która inkasuje prowizję dla siebie od odzyskanego długu). Pozew o zwrot pożyczki na podstawie umowy notarialnej jest bardzo łatwy do poprawnego napisania, zakładając, że umowa pożyczki jasno wskazuje na istnienie roszczenia.

  admin

  10 maja 18 17:33

Skomentuj