Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużniczka przepisała niezapłacony przedmiot na córkę.

1 komentarz

Taki mail:

Zwracam się do Państwa z zapytaniem o możliwość poprowadzenia sprawy dot. odzyskania należności z terenu Pruszkowa w wysokości 30 tys pln + pozostałe koszty procesowe w chwili obecnej dysponuję wyrokiem sądowym z orzeczeniem wykonalności dłużnik niestety widnieje już w KRD (…). z informacji jakie udało mi się do tej pory ustalić samodzielnie wynika, iż dłużnik w trakcie trwania sprawy o odzyskanie należności, która dotyczy urządzenia przemysłowego, zakupionego w mojej firmie na podstawie faktury i dołączonej umowy przepisał swoją działalność na córkę … która w chwili obecnej prowadzi działalność o tym samym profilu jednakże w innej miejscowości niż dłużnik. W międzyczasie na poczet innych  wierzycieli został zlicytowany lokal mieszkalny P….  śmiem domniemywać, iż córka mojego dłużnika w swojej firmie wykorzystuje do prowadzenia działalności urządzenie o którym mowa powyżej, jednakże z powodu prawa jakie obowiązuje w naszym kraju nie mam możliwości wejścia na teren dłużnika i odebrania mu niezapłaconego urządzenia przemysłowego. w związku z powyższym proszę o realną ocenę możliwości odzyskania należności / urządzenia i wstępną lub szacunkową wycenę Państwa usługi.

W grę wchodziłoby skuteczne skorzystanie ze skargi paulińskiej w efekcie czego np. urządzenie o którym pani pisze stałoby się z powrotem własnością Pani dłużniczki i wówczas komornik mógłby zlicytować dla Pani to urządzenie w postępowaniu egzekucyjnym.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/02/2012

kategoria: skarga pauliańska

1 komentarz do 'Dłużniczka przepisała niezapłacony przedmiot na córkę.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dłużniczka przepisała niezapłacony przedmiot na córkę.'.

 1. Nawet jeśli sąd uwzględni skargę – to i tak nie odzyska tego urządzenia. Bo komornik najpierw je będzie spróbował sprzedać.
  Jeśli sprzeda – podzieli pieniądze na innych wierzycieli i dostanie się troszkę z tego.
  Jeśli nie sprzeda – będzie mógł wierzyciel wystąpić o przejęcie.
  Jednak będzie musiał wpłacić cenę wywołania.

  Wg. mnie sprawa pogrzebana.
  Myślę, że są przygotowani na ewentualne próby wejścia na posesję córki.

  Tom

  10 Lut 12 14:25

Skomentuj