Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dług firmy daleko za granicą

skomentuj

Taki mail:

Chciałabym zapytać czy odzyskują Państwo niezapłacone wynagrodzenia. Podpisałam kontrakt z firmą ubezpieczeniową, która ma swoją siedzibę na terenie USA na wynagrodzenie w wysokości 3.000 euro, przepracowałam prawie dwa miesiące, z czego miesiąc jest udokumentowany raportami wysyłanymi do tej firmy. Firma zwlekała z zapłatą wynagrodzenia przez 30 dni, mam e-maile przedstawiciela tej firmy ds. HR, który jednoznacznie potwierdza, że zapłaci mi pensję za dwa tygodnie od dnia 2 listopada br. Po dwóch tygodniach telefon do firmy nie odpowiada, e-mail jest nieaktualny a strona nie działa.

Czy jest szansa na odzyskanie tych pieniędzy Pokrywałam olbrzymie koszty rozmów telefonicznych, dojazdów, a także innych prywatnych kosztów, które nigdy nie zostały uregulowane, nie wspominając o Urzędzie Skarbowym, któremu będę musiała tłumaczyć dlaczego podpisany kontrakt nie jest realizowany i nie są opłacane podatki z tytułu kosztów uzyskania oraz podatek dochodowy. Bardzo proszę o wiadomość czy są mi Państwo w stanie pomóc.

Szczególnie w takich przypadkach, kiedy kontrahent (pracodawca) ma siedzibę za granicą, należy wcześniej zasięgnąć o nim opinii, sprawdzić go przed realizacja usługi, bo odzyskiwanie długu będzie o wiele bardziej kłopotliwe niż gdyby miał siedzibę w Polsce (zakładając, że Pani mieszka w Polsce).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/02/2012

Skomentuj