Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„zdolność kredytowa a karta kredytowa”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „zdolność kredytowa a karta kredytowa”. Jeżeli pytasz o to, czy posiadanie karty kredytowej (polecam oferty widniejące tutaj) obniża zdolność kredytową, to tak, jak najbardziej obniża, bo to tak, jakbyś miał już zaciągnięty kredyt gotówkowy. Bez znaczenia jest to, że załóżmy masz niewykorzystany debet na karcie kredytowej, ale przecież możesz go w każdej chwili wykorzystać. Jeżeli natomiast pytasz o to, czy do otrzymania karty kredytowej potrzebna jest zdolność kredytowa, to jest to raczej retoryczne pytanie. Oczywiście, że tak – trzeba wykazać się zdolnością kredytową aby otrzymać kartę kredytową, tak samo jak w przypadku kredytu gotówkowego (polecam te zebrane tutaj).

Ponoć używanie przez dłuższy czas karty kredytowej i spłacanie debetu bez opóźnień, może być też postrzeganie pozytywnie przez bank badający zdolność kredytową przed udzieleniem kredytu. Bank widzi, że spłacasz zobowiązania w terminie, czyli że jesteś solidnym kredytobiorcą.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

09/02/2012

kategoria: karty kredytowe

Komentarze do '„zdolność kredytowa a karta kredytowa”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„zdolność kredytowa a karta kredytowa”'.

 1. „Ponoć używanie przez dłuższy czas karty kredytowej i spłacanie debetu bez opóźnień, może być też postrzeganie pozytywnie przez bank”

  Dotyczy to dowolnego kredytu spłacanego w terminie.

  kjonca

  9 Lut 12 22:12

 2. Z tą kartą to dziwna sprawa. Moja mama jakiś czas temu brała kredyt i żeby mieć większą zdolność to musiała wypowiedzieć kartę. Pani powiedziała, że jak kredyt jej przyznają to kartę sobie na nowo otworzy (nielogiczne). Tak zrobiła i rzeczywiście kartę po dostaniu kredytu z powrotem dostała.

  tworzenie stron www

  9 Lut 12 22:21

Skomentuj