Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja z umowy najmu

komentarzy 7

Taki mail:

Mam pytanie odnośnie ściągania długów i możliwości zatrudnienia państwa firmy. Sprawa wygląda następująco. Jestem właścicielem mieszkania, które wynajmuje firmie która prowadzi budowę u mnie w mieście. Firma ta nie reguluje należności za najem tego mieszkania, kwota ta to w tej chwili 4900zl. Mam pytanie czy biorą państwo takiego typu sprawy? Druga sprawa jest taka ze jestem w tej chwili za granicą i w najbliższym czasie nie będzie mnie w kraju, czy jest możliwość podpisania umowy na odległość?

Zarówno umowę na windykację można podpisać na odległość, i w trakcie windykacji obecność wierzyciela też raczej nie będzie potrzebna w kraju. Jeżeli jest umowa najmu, to sprawa pod względem formalnym – dowodowym jest bezsporna.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

09/02/2012

kategoria windykacja

Komentarze do 'Windykacja z umowy najmu'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Windykacja z umowy najmu'.

 1. Wynajmowaliśmy z mężem mieszkanie parze z dzieckiem, za brak wpłaty czynszu 2130 i kaucji 2000 daliśmy im wymówienie z natychmiastowym skutkiem, podpisali nam na umowie że do dnia 8.08.2013 r zapłaca nam nalezność tj 2130 zł za czynsz i 2300 za naprawy w domu, niestety
  oczywiście pieniędzy nie otrzymaliśmy a telefonów nie odbierają. Czy zajmują się Państwa takimi sprawami?

  Celina

  9 Mar 14 09:02

 2. Proszę mi powiedzieć czy zajmują się Państwo ściąganiem długo bez wyroku sądowego? Opiszę moją sytuację. Wynajmuję mieszkanie osobie prywatnej w sumie wynajmowałam osoba ta zalega mi z zapłata za dwa miesiące jest to kwota około 3000 tyś zł czy w takim razie podejmą się Państwo ściągnięcia tego długu jeśli tak to proszę napisać jak to wygląda jaką prowizję pobieracie?. Mam oryginał umowy z wynajmującym i oczywiście były płacone wszelkie składki do Urzędu Skarbowego .

  Iva

  12 Kwi 14 19:13

 3. Tak, zajmujemy się. Proszę o kontakt na dane podane na górze, sprawdzimy najpierw dłużnika.

  admin

  13 Kwi 14 04:49

 4. Chcialbym skorzystac z Panstwa usług i odzyskac ok 13 tys zł które są mi winne osoby które wynajmowały moje mieszkanie. Do tej pory liczyłem naiwnie że pieniądze zostaną zapłacone ponieważ są to młodzi ludzi i obiecywali że to zrobią. Nie podejmowałem do tej pory żadnej próby ściągnięcia długów – ani poprzez otrzymanie wyroku sądowego, ani poprzez komorników. Proszę o informacje czy zajmą się Państwo tą sprawą.

  teodor

  14 Cze 14 06:00

 5. Proszę o przesłanie na maila: windykacja@grabowski.biz.pl informacji, gdzie mieszka najemca figurujący w umowie najmu. I rozumiem, że jest umowa najmu na piśmie.

  admin

  14 Cze 14 09:38

 6. A proszę mi powiedzieć czy jest jakaś możliwość ściągnięcia długu w sytuacji gdy nie było pisemnej umowy najmu?

  Anonim

  30 Sty 16 11:50

 7. Trzeba by mieć jakieś inne dowody na to, że usługa była realizowana i ze w takiej a nie innej kwocie. Co do faktu zamieszkiwania tam przez najemce, to na przykład zeznania świadków. Najmocniejszym dowodem byłyby potwierdzenia przelewów należności (o ile w ogóle wcześniej płacił).

  admin

  30 Sty 16 12:04

Skomentuj