Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik – firma w Londynie

komentarze 2

Taki mail:

Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwa windykacja w następującej sprawie.

Poręczyłam kredyt osobie fizycznej – prywatnej. Jako poręczyciel niespłacanego kredytu zmuszona zostałam przez bank do spłaty kwoty 5400 zł. Złożyłam sprawę do sądu o odzyskanie moich należności wobec mojego dłużnika. Mam sądowy tytuł wykonawczy wydany przez sąd w dniu 12.12.2003 r. 5400,00 wraz z ustawowymi odsetkami w wysokości 13 % w stosunku rocznym od 2.04.2003 r. do dnia spłaty. Niedawno zlokalizowałam mojego dłużnika. Mieszka od kilku lat w Londynie, prowadzi tam firmę. Proszę mi powiedzieć jaka jest szansa na odzyskanie od dłużnika zamieszkałego obecnie w Londynie pieniędzy i jaki to będzie koszt?

Hoh, ile to już długów odzyskaliśmy za granicą nie wychodząc z biura. Mnóstwo. Wystarczy trafnie namierzyć (potencjalnych) kontrahentów, klientów dłużnika i mailem oraz faksem jazdy uskuteczniać informując o jego długu. Można też zlokalizować firmy na tej samej ulicy w sąsiedztwie i poinformować. Ja język angielski znam, więc do dzieła.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

09/02/2012

kategoria windykacja

Komentarze do 'Dłużnik – firma w Londynie'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dłużnik – firma w Londynie'.

  1. Dobrze liczę, że w 2012 roku należność z odsetkami wynosi jakieś 17 000 zł? Uda się tyle odzyskać czy raczej tylko należność główną?

    tworzenie stron www

    9 Lut 12 22:17

  2. Jak uda się odzyskać główną należność, to i na odsetki jest spora szansa.

    admin

    9 Lut 12 22:23

Skomentuj