Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ciekawostka

skomentuj

Taki mail:

Napiszę krótko i zwięźle, gdyż nie wiem czy jesteście właściwymi do poprowadzenia tej sprawy. Wręczyłem jak sobie przypominam w październiku 2010 r. człowiekowi – koledze 10 tys. $ amerykańskich w zamian za co miał sprowadzić mnie auto z USA jak się łatwo domyśleć nie wywiązał się. Na tę okoliczność nie spisaliśmy żadnej umowy ani pokwitowania.

Ów człowiek wyjechał prawdopodobnie  za granicę, chyba posiada  podwójne obywatelstwo, obywatel Stanów Zjednoczonych, ja zgłosiłem wyłudzenie na policji ale bez skutecznego załatwienia sprawy list gończy za nim wysłano, prokuratura umorzyła sprawę, z tego co dowiedziałem się na komendzie policji nie jestem jedynym wykiwanym inni na większe sumy pieniędzy. Nie wiem gdzie przebywa  sam twierdzi, że w USA czy prowadzi działalność nie potrafię stwierdzić. Jestem z nim w kontakcie mailowym choć od około 2 miesięcy milczy. Obiecał, że spłaci mi dług ,ale na dziś oddał mnie 1300 dolarów – przelewy na konto. Proszę o informację czy jesteście w stanie pomóc mnie w odzyskaniu pieniędzy.

No, ciekawostka. Nie masz żadnego pokwitowania, gość siedzi za oceanem a mimo tego oddał Ci trochę. Nie ma co komentować, potraktujmy ten przypadek jako swego rodzaju kuriozum. Ja, gdybym nie miał żadnego kwitu na wierzytelność, to nawet wstydziłbym się iść z tym na Policję.

Luty 9th, 2012 at 7:53 pm

kategoria: dłużnicy

Skomentuj