Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy warto prowadzić bloga”

skomentuj

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy warto prowadzić bloga”. Oczywiście, że warto, szczególnie wówczas, gdy blog zyskuje coraz więcej czytelników. Można pisać tylko dla siebie nie patrząc na publikę, i wielu osobom to wystarcza. Jednak mnie (i rzeszom innych blogerów) olbrzymią satysfakcję daje obserwowanie, jak z dnia na dzień wzrasta liczba odwiedzin bloga. Czuję się jak właściciel i jedyny redaktor gazety, to naprawdę zaje…iste uczucie.

Tak, bo blogi to nowoczesne gazety – coraz więcej ludzi używa internetu, słowo na serwerze wypiera słowo drukowane. OK, piszę tu o windykacji i finansach, biznesie, ale jak zechcę, to wrzucę tu notkę albo ogłoszenie o czymkolwiek i też będę miał satysfakcję, że mój „np. „krzyk” usłyszało wiele osób. Marzy mi się, aby w tym roku osiągnąć oglądalność bloga na poziomie minimum 30.000 unikalnych użytkowników dziennie…

Przede wszystkim jednak prowadzę tego bloga dla kasy. 🙂 Coraz więcej osób klika w reklamy, wypełnia wnioski o pożyczkę i inne produkty finansowe, biznesowe. Coraz więcej osób wchodzi poprzez bloga na moją firmową stronę www. Blog to niesamowite wyzwanie, daje pole do wielkiego popisu i nieszablonowości, jak przyciągnąć użytkowników, jak ich zatrzymać, jak skutecznie promować blog w internecie. W zasadzie to ten mój blog przekształcił się w poradnik, nie jest to typowy blog, ale to nie ważne. Liczy się ilość odwiedzin i dynamika wzrostu w tym zakresie.

kategoria: Bez kategorii

Skomentuj