Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„windykacja a prawo”

komentarze 2

Ktoś w Ciechanowie wpisał w wyszukiwarce – „windykacja a prawo”. No, wierzyciel ma prawo ustanowić pełnomocnika który w jego imieniu będzie negocjował 😉 spłatę długu z dłużnikiem i tym negocjatorem może być firma windykacyjna, jej windykatorzy. Windykacja może być prowadzona całkowicie w zgodzie z przepisami prawa, dotyczy to windykacji w postaci monitów pisemnych, telefonicznych, a także windykacji bezpośredniej. Jak wiadomo też, można w ramach windykacji upubliczniać dłużnika z jego długiem na przykład w rejestrze długów. Można też zebrać informacje wskazujące na to, że doszło do wyłudzenia i postraszyć go złożeniem zawiadomienia do organów ścigania i ewentualnie złożyć takie zawiadomienie. Jeżeli „nie przegina się” co do formy tych wszystkich i niektórych innych czynności, to mamy windykację w zgodzie z prawem.

kategoria: windykacja

Komentarze do '„windykacja a prawo”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„windykacja a prawo”'.

 1. Mam problem z odzyskaniem należnej kwoty za 1 sztukę bydła od firmy zajmującej się skupem i ubojem zwierząt niedaleko Ciechanowa. Kwota to niecałe 2500 zł. Termin zapłaty wystawiony na fakturze minął 25 września 2013 roku, czyli ponad 100 dni temu. Pomimo telefonów i rozmów osobistych z właścicielem, a także jego zapewnień o niezwłocznym uregulowaniu kwoty, do dnia dzisiejszego nie zaksięgowała się ona na koncie. Właściciel ewidentnie wprowadza mnie w błąd podczas każdej rozmowy, twierdząc, że księgowa przeoczyła fakturę.

  Jaki jest koszt postępowania w takiej sytuacji ? Na jakich warunkach Państwo podejmujecie działania ? Czy w przypadku takiej kwoty zajmują się Państwo sprawą?

  Czy za taką zwłokę można naliczyć odsetki ? ponieważ ta firma naraziła mnie na dodatkowe koszty – rozmów telefonicznych, przyjazdów do jej siedziby

  Straciłem także wiele nerwów i czasu podczas tych stu dni. Wszystkie moje rozmowy i zapytania były spokojne, kulturalne, bez jakichkolwiek niemiłych słów wobec właściciela firmy

  Oprócz zapłaty za postępowanie, chciałbym także zadeklarować już teraz oddanie Państwa firmie wszystkich odsetek, jakie uda się ściągnąć z tej firmy, ponieważ chcę, aby została ona dodatkowo ukarana. Zapłata należnej kwoty nie jest karą, lecz obowiązkiem, dlatego można naliczyć większą kwotę, na ile to możliwe.

  Zbigniew

  10 Mar 14 at 17:41

 2. Za każdą zwłokę w zapłacie należne są odsetki. Proszę przesłać nam na komórkę lub maila pana dane do kontaktu, oto nasze: 505 159 136, 32 291 99 75, windykacja@grabowski.biz.pl W zasadzie przyjmujemy do windykacji min. 3000 zł. ale tu niewiele brakuje, więc możemy. Zwłoka to już nie 100 ale ponad 150 dni.

  admin

  10 Mar 14 at 18:12

Skomentuj