Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„inwestowanie w pożyczki”

komentarze 3

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „inwestowanie w pożyczki”. No, można zarobić nawet odsetki maksymalne czyli w przybliżeniu ze cztery razy tyle co na lokacie bankowej albo na koncie oszczędnościowym. Myślę też, że skoro pozabankowe firmy pożyczkowe dodają inne koszty do pożyczki jak prowizja za udzielenie pożyczki oraz ubezpieczenie, to Ty też możesz nabić sobie kieszeń tymi dodatkowymi kosztami. Tylko oczywiście trzeba liczyć się z tym, że pożyczkobiorca może Ci owej prywatnej pożyczki nie zwrócić. Dlatego należałoby przed udzieleniem mu pożyczki sprawdzić jego wypłacalność (dochody, stan majątkowy, ewentualne długi) albo zabezpieczyć pożyczkę na przykład na jego nieruchomości czyli hipotecznie albo na przykład na ruchomości (np. na jego samochodzie).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

05/02/2012

kategoria: biznes

Komentarze do '„inwestowanie w pożyczki”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„inwestowanie w pożyczki”'.

 1. Czym wyższy możliwy, potencjalny zysk, tym też potencjalnie wyższe ryzyko tego, że nie tylko zysku nie będzie ale i zainwestowany kapitał straci. Niektórzy na swoich blogach finansowych zachwycają się możliwościami, jakie udzielanie dla zysku prywatnych pożyczek, bo można zgarnąć odsetki maksymalne które są mniej więcej cztery razy wyższe niż odsetki z lokat terminowych w banku. To jednak nie jest tak, że każdy pożyczkobiorca zaakceptuje maksymalne oprocentowanie prywatnej pożyczki. Takie warunki zapewne przyjmie osoba zadłużona albo gorzej, bez pracy, bez stałych dochodów. Zapewne nie zgodzi się jednak na takie odsetki ktoś, kto ma zdolność kredytową do uzyskania pożyczki gotówkowej w banku.
  Pożyczki w ogóle bardziej ryzykowna lokata niż lokata terminowa w banku, chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, dlaczego. A szczególnie gdy chodzi o pożyczkę dla osoby zadłużonej albo bez pracy.

  zombie

  6 Gru 14 18:50

 2. Co sądzicie o inwestowaniu w udzielanie pożyczek pod zabezpieczenie nieruchomości pożyczkobiorcy?

  tado

  28 Sty 15 07:16

 3. No, dobry sposób, dość pewna inwestycja. Jeżeli jednak ktoś do zainwestowania około miliona złotych, to jego zdaniem lepiej kupić albo wybudować nieruchomość i wynajmować ją firmom pod biura. Pod biura a nie do zamieszkania, bo w tym drugim wypadku będzie kłopot z wyeksmitowaniem gdy najemca nie będzie płacił. No cóż, nie wdając się w porównywanie możliwych zysków, moim zdaniem wynajmowanie firmom biur to bardziej ryzykowny biznes niż pożyczki pod hipotekę. Tak jak nie płacą innych faktur, tak i za wynajem przecież nie płacą, wiele firm. Oczywiście można nie wpuścić do biura, zmienić zamki jeśli powstają zaległości w płaceniu, ale już przecież powstały a z odzyskaniem różnie bywa. Ponadto, trochę albo więcej niż trochę czasu może upłynąć zanim znajdziemy nowego najemcę. Dlatego jeśli o mnie chodzi, to wolę pożyczki pod hipotekę.

  admin

  28 Sty 15 07:22

Skomentuj