Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy komornik ma prawo zabrać całą pensję”

komentarzy 11

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy komornik ma prawo zabrać całą pensję”. Nie nie ma prawa zabrać całej wypłaty. Musi zostawić kwotę ustawowo wolną od potrącenia, w tym roku wynosi ona 1.500,00 zł. brutto i jest to płaca minimalna. Chodzi o to, aby dłużnik nie zdechł z głodu i z zimna na ulicy. Założenie z definicji słuszne ale wielu dłużników ma tyle (ukrytej, przepisanej na rodzinę) kasy, że z powodzeniem obeszłoby się bez całej wypłaty.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

03/02/2012

Komentarze do '„czy komornik ma prawo zabrać całą pensję”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy komornik ma prawo zabrać całą pensję”'.

 1. No ale jak jednak zajal cala wyplate, to co moge zrobic :-(? Samotnie wychowuje dwojke dzieci, a komornik w piatek zajal cala moja pierwsza wyplate w wysokosci 1284 zl :-(.

  poszkodowana

  6 Lut 12 16:39

 2. Aż nie chce mi się wierzyć. Jeżeli tak, to pisz do sądu skargę na czynności komornika ale najpierw zadzwoń do komornika i zapytaj, dlaczego tak zrobił.

  admin

  6 Lut 12 16:47

 3. Skontaktowalam się z komornikiem i powiedzial mi, że czesc zabral on, a druga komornik z innego miasta.

  poszkodowana

  7 Lut 12 13:00

 4. Witam ja mam taką samom sytuacje komornik nie odpowiada na moje maile ani telefony zostałem z synem bez złotówki

  Bogdan

  5 Paź 12 19:57

 5. na maila i na telefon nic nie załatwisz. Musisz wysłać / złożyć u niego pismo. Najlepiej jednak byłoby najpierw zapytać (jak nie telefonicznie, to osobiście) na jakiej podstawie tak postępuje że zabiera Ci wszystko (jak rozumiem).

  admin

  5 Paź 12 20:05

 6. A może pogadać z pracodawcą, dlaczego przekazuje wszystko, skoro nie ma takiego prawa?

  Lech | blog o wekslach

  6 Paź 12 12:35

 7. O, właśnie. Może często jest tak że to pracodawca albo jego pracownik z działu finansowego popełnia błąd nie wczytawszy się w treść zajęcia komorniczego i nie znając przepisów. Chyba następny wpis na blogu będzie takim krótkim pouczeniem.

  admin

  6 Paź 12 12:57

 8. co mam zrobić bo komornik zabrał mi całą pęsję z umowy o dzieło na poczet zaległych alimentów
  a jest to jedyny mój dochód.

  Adam

  5 Lis 12 15:06

 9. Złożyć skargę na czynność komornika (czynność – zajęcie całego wynagrodzenia z tytułu umowy o dzieło) do prezesa sądu rejonowego. W skardze należałoby wskazać, że jest to powtarzalne wynagrodzenie będące jedynym źródłem Twoich dochodów.

  admin

  5 Lis 12 15:57

 10. Witam ostatnio wpadłem w dość duże długi w Credicagiricole okolo 7 tys zł . Komornik zajoł mi calutką wypłate przez miejsce pracy bez wcześniejszego zawiadomienia , co mogę teraz zrobic

  Tomasz

  10 Paź 13 18:04

 11. Napisać skargę na czynność komornika do sądu, a odpis jej wysłać komornikowi. Poza tym jednak sugerowałbym zaprotestować w zakładzie pracy przeciwko przekazaniu całej wypłaty komornikowi. Powinni bowiem wiedzieć, że jest kwota wolna od zajęcia (stawka minimalna) a to zakład dobrowolnie przekazał komornikowi całą wypłatę zamiast tylko tę część która jest powyżej stawki minimalnej.

  admin

  10 Paź 13 18:20

Skomentuj