Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„rejestr długów za darmo”

komentarzy 5

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „rejestr długów za darmo”. Jak chcesz, to możesz mieć swój własny rejestr długów za darmo. I to nie mniej skuteczny niż Biura Informacji Gospodarczej. Po prostu zakładasz bloga a w nim umieszczasz dłużnika i jego dług jako (formalnie) ofertę wierzytelności na sprzedaż. Jak Google załapie wpis na blogu, to pięknie prezentuje się w internecie i działa na nerwy dłużnikowi szczególnie wtedy, gdy informują go o tym znajomi oraz potencjalni partnerzy biznesowi (odmawiając mu współpracy). Zauważ: za darmo publikujesz wpis a inni za darmo zapoznają się z nim po wpisaniu w Google danych dłużnika. No, po prostu darmowy rejestr długów.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 3.5]

02/02/2012

kategoria: rejestry długów

Komentarze do '„rejestr długów za darmo”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„rejestr długów za darmo”'.

 1. Ostatnio powstał nowy bezpłatny rejestr długów Giełda Wierzytelnosci Gospodarczych w którym można sprawdzać dłuznika bez konieczności logowania, co mi się bardzo podoba. Dostałem 2 mc okres probny rejestru i musze powiedziec, ze efekty przerosly moje oczekiwania, bo takiej skuteczności się nie spodziewałem. Kiedys miałem doswiadczenie z KRD, ale tam placilem mnostwo kasy, a rejestr nie byl ogolnodostepny co tez skutkwoalo tym, ze moi kontrahenci nie bali sie tam widniec. Dla wszystkich ktorzy szukaja skutecznej alternatywy KRD polecam GWG

  Mirson

  7 Lut 12 10:43

 2. Bezpłatny i okres próbny? A co po okresie próbnym, abonament?

  admin

  7 Lut 12 10:51

 3. Bezpłatnie można cały czas sprawdzać dłuzników bez koniecznosci rejestracji, natomiast jezeli chodzi o dodawanie dluznikow i korzystanie z pieczeci prewencyjnej po 2 mc jest pobierana jednorazowa oplata na 10 mc, ale sa to minimalne koszta.

  Mirson

  13 Lut 12 11:15

 4. w obu przypadkach działania są na pograniczu legalności, ponieważ Rejestr Dłużników może prowadzić tylko i wyłącznie Biuro Informacji Gospodarczej zgodnie z ustawą o BIG. Giełdy wierzytelności oczywiście są legalne ale tylko jeśli przestrzegają prawa – pisząc rejestr dłużników to prawo nie jest przestrzegane.

  Adam

  30 Sie 12 13:20

 5. Nie do końca tak jest. Nazwą zarezerwowaną jest „Biuro Informacji Gospodarczej” i gdybym tak sobie nazwał moją giełdę wierzytelności, to poniósłbym srogie konsekwencje finansowe – karę. Kiedyś zastanawiałem się nad tym, co piszesz, ale doszedłem do wniosku że przynajmniej jako uzupełnienie nazwy danego zbioru danych, to „rejestr długów” może być. Przykład: http://gieldadlugow.com.pl/

  admin

  30 Sie 12 13:46

Skomentuj