Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„rejestr długów za darmo”

komentarzy 5

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „rejestr długów za darmo”. Jak chcesz, to możesz mieć swój własny rejestr długów za darmo. I to nie mniej skuteczny niż Biura Informacji Gospodarczej. Po prostu zakładasz bloga a w nim umieszczasz dłużnika i jego dług jako (formalnie) ofertę wierzytelności na sprzedaż. Jak Google załapie wpis na blogu, to pięknie prezentuje się w internecie i działa na nerwy dłużnikowi szczególnie wtedy, gdy informują go o tym znajomi oraz potencjalni partnerzy biznesowi (odmawiając mu współpracy). Zauważ: za darmo publikujesz wpis a inni za darmo zapoznają się z nim po wpisaniu w Google danych dłużnika. No, po prostu darmowy rejestr długów.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 7 Ocena średnia: 4]

02/02/2012

kategoria rejestry długów

Komentarze do '„rejestr długów za darmo”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„rejestr długów za darmo”'.

 1. Ostatnio powstał nowy bezpłatny rejestr długów Giełda Wierzytelnosci Gospodarczych w którym można sprawdzać dłuznika bez konieczności logowania, co mi się bardzo podoba. Dostałem 2 mc okres probny rejestru i musze powiedziec, ze efekty przerosly moje oczekiwania, bo takiej skuteczności się nie spodziewałem. Kiedys miałem doswiadczenie z KRD, ale tam placilem mnostwo kasy, a rejestr nie byl ogolnodostepny co tez skutkwoalo tym, ze moi kontrahenci nie bali sie tam widniec. Dla wszystkich ktorzy szukaja skutecznej alternatywy KRD polecam GWG

  Mirson

  7 Lut 12 10:43

 2. Bezpłatny i okres próbny? A co po okresie próbnym, abonament?

  admin

  7 Lut 12 10:51

 3. Bezpłatnie można cały czas sprawdzać dłuzników bez koniecznosci rejestracji, natomiast jezeli chodzi o dodawanie dluznikow i korzystanie z pieczeci prewencyjnej po 2 mc jest pobierana jednorazowa oplata na 10 mc, ale sa to minimalne koszta.

  Mirson

  13 Lut 12 11:15

 4. w obu przypadkach działania są na pograniczu legalności, ponieważ Rejestr Dłużników może prowadzić tylko i wyłącznie Biuro Informacji Gospodarczej zgodnie z ustawą o BIG. Giełdy wierzytelności oczywiście są legalne ale tylko jeśli przestrzegają prawa – pisząc rejestr dłużników to prawo nie jest przestrzegane.

  Adam

  30 Sie 12 13:20

 5. Nie do końca tak jest. Nazwą zarezerwowaną jest „Biuro Informacji Gospodarczej” i gdybym tak sobie nazwał moją giełdę wierzytelności, to poniósłbym srogie konsekwencje finansowe – karę. Kiedyś zastanawiałem się nad tym, co piszesz, ale doszedłem do wniosku że przynajmniej jako uzupełnienie nazwy danego zbioru danych, to „rejestr długów” może być. Przykład: http://gieldadlugow.com.pl/

  admin

  30 Sie 12 13:46

Skomentuj