Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„nieodebranie nakazu zapłaty”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „nieodebranie nakazu zapłaty”. Nic Ci to nie da (zakładam, że pytał dłużnik). Nakaz zapłaty zostanie odesłany z powrotem do sądu z informacją o dwukrotnym awizowaniu i tym samym stanie się prawomocny – sąd nada mu klauzulę wykonalności. Jeżeli natomiast podejmiesz nakaz zapłaty, to masz możliwość wniesienia sprzeciwu i często jest choćby cień szansy na to, że Twoje zarzuty w sprzeciwie od nakazu zapłaty zostaną przez sąd uwzględnione czyli że powództwo zostanie oddalone. Tylko się nie podniecaj, napisałem „cień szansy”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 4]

02/02/2012

Komentarze do '„nieodebranie nakazu zapłaty”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„nieodebranie nakazu zapłaty”'.

 1. Moim dłużnikiem jest osoba fizyczna , przebywająca prawdopodobnie za granicą, z którą utraciłem kontakt 3-4 lata temu (wówczas przebywała w Irlandii).
  Do odzyskania jest kwota ponad 90 tys. zł + odsetki ok. 120 tys. zł. Mam nakaz zapłaty z 20.10.2003 r,, Komornik umorzył postępowanie w dniu 13,11,2006 r
  Mogę też dług sprzedać. Mieszkam w Gorlicach.

  Miecio

  12 Mar 14 18:08

 2. Nie będziemy go za granica szukać, niestety. Dług może Pan opublikować na którejś giełdzie długów ale prawdopodobieństwo tego, że choć za np. 50% ktoś to kupi, jest znikome.

  admin

  12 Mar 14 19:30

Skomentuj