Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy komornik może zabrać mieszkanie”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy komornik może zabrać mieszkanie”. Komornik może mieszkanie zlicytować na wniosek wierzyciela, ale minie sporo czasu zanim do tego dojdzie (miesiące a nieraz lata…). Mieszkanie musi najpierw oszacować biegły sądowy a na ten cel wierzyciel musi wyłożyć zaliczkę, często znacznie powyżej tysiąca złotych, czasem kilka tysięcy złotych. Zamieszkałe nieruchomości trudno jest sprzedać na licytacji komorniczej, bo nowy właściciel mieszkania może mieć bardzo duży problem z pozbyciem lokatorów, dlatego często brak licytantów.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

01/02/2012

Komentarze do '„czy komornik może zabrać mieszkanie”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy komornik może zabrać mieszkanie”'.

  1. Bo u nas w kraju więcej praw do nieruchomości mają osoby w niej mieszkające, a nie właściciel. Absurdem dla mnie jest, że nie mogę wywalić na mróz osoby, która zalega z opłatami za wiele miesięcy…

    tworzenie stron www

    2 Lut 12 12:43

  2. Niestety tak to wyglada – Polska jest nadal krajem socjalistycznym. Sytuacja bedzie sie jednak powoli zmieniac na korzysc nabywcow na licytacjach (nowelizacja art. 999 KPC, wchodzaca w zycie od 03.05.2012, oczywiscie nie dotyczaca postepowan wczczetych przed ta data).

    PogromcaWspolnot

    30 Kwi 12 22:21

Skomentuj