Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„skarga na windykatora”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „skarga na windykatora”. Od razu na policję albo / i do sądu cywilnego. Windykator to nie radca prawny albo adwokat, windykatorzy nie mają jakiejś swojej izby w której mogliby być dyscyplinowani za swe nieetyczne albo bezprawne postępowanie wobec dłużników. Oczywiście możesz wcześniej interweniować w firmie windykacyjnej, ale jest dość prawdopodobne że windykator ma stamtąd przyzwolenie na swoje wybryki. Przy czym od razu złożyłbym stosowne zawiadomienie (o groźbach bezprawnych) albo pozew (o ochronę dóbr osobistych i zapłatę) i kopię tegoż przesłał do firmy windykacyjnej.

Styczeń 30th, 2012 at 6:24 am

kategoria: windykacja

Komentarze do '„skarga na windykatora”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„skarga na windykatora”'.

  1. Jak długo ważny jest wyrok albo nakaz zapłaty? Po jakim czasie przedawniają się wierzytelności zasądzone? Czy można coś zrobić aby przerwać przedawnienie?

    Toma

    26 Gru 14 at 19:03

  2. Roszczenia stwierdzone tytułem wykonawczym (prawomocnym nakazem sądowym albo wyrokiem) ulegają przedawnieniu po dziesięciu latach. Jednakże kiedy złoży Pani do komornika wniosek egzekucyjny wraz z takim tytułem wykonawczym i zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne, to przedawnienie zostaje nie tylko przerwane ale też, ujmując potocznie, „wyzerowane”. Zacznie biec ponownie dopiero od momentu gdy komornik zwróci Pani tytuł wykonawczy umarzając egzekucję z powodu bezskuteczności albo na Pani wniosek, nie ważne. Wówczas zacznie biec ponownie przedawnienie, aż do dziesięciu lat. Ponieważ wniosek egzekucyjny wierzyciel może składać do komornika nieograniczoną liczbę razy, więc roszczenia stwierdzone tytułem wykonawczym nigdy się nie przedawnią jeśli tylko za każdym razem gdy roszczenie będzie bliskie przedawnieniu wierzyciel skieruje wniosek egzekucyjny do komornika. Tak samo będzie w przypadku dokonania przez dłużnika częściowej zapłaty wyroku lub nakazu zapłaty. Przedawnienia absolutnie nie przerywa samo podjęcie windykacji przez firmę windykacyjną, chociaż może tak się stać jeśli firma windykacyjna jako pełnomocnik wierzyciela doprowadzi do wykonania czynności o których mowa wyżej.

    Modest

    26 Gru 14 at 19:25

Skomentuj