Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Trzeciodłużnik

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „trzeciodłużnik”. Jest to podmiot który jest winien pieniądze dłużnikowi (przeciwko któremu prowadzone jest postępowanie egzekucyjne). Komornik może wystosować zajęcie wierzytelności do takiego dłużnika, aby nie dokonywał zapłaty swojemu wierzycielowi (czyli dłużnikowi przeciwko któremu prowadzona jest egzekucja) lecz żeby dokonał zapłaty na rachunek bankowy komornika. Taki trzeciodłużnik to wówczas dłużnik zajętej wierzytelności. Uwaga: komornik nie może zająć na przykład konta firmowego dłużnika; po prostu nie może prowadzić egzekucji przeciwko trzeciodłużnikowi.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

29/01/2012

kategoria: komornik

Komentarze do 'Trzeciodłużnik'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Trzeciodłużnik'.

  1. To się dowiedziałem nowości. Nie wiedziałem, że coś takiego jest u nas przewidziane. To jest uruchamiane jakoś z automatu czy wierzyciel sam musi namierzyć dłużnika swojego dłużnika i przekazać informację o tym do komornika?

    tworzenie stron www

    29 Sty 12 16:14

  2. Z automatu to raczej nie. Bywa, że dłużnik sam wskaże komornikowi swojego dłużnika, czasem wierzyciel wie, kto jest kontrahentem dłużnika. Może być i tak, że komornik przyjdzie do dłużnika i pospisuje z faktur jego klientów i powysyła zajęcia wierzytelności do nich.

    admin

    29 Sty 12 16:21

Skomentuj