Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak założyć firmę windykacyjną”

1 komentarz

Ktoś zapytał w wyszukiwarce – „jak założyć firmę windykacyjną”. Nie potrzebujesz do tego żadnych uprawnień, licencji czy koncesji. Mam nadzieję, że wiesz, że windykator, firma windykacyjna nie ma uprawnień komornika. Po prostu rejestrujesz działalność gospodarczą tak jakbyś otwierał na przykład butik.

W Regonie będziesz miał chyba to co ja czyli: Kod i nazwa przeważającego rodzaju działalności wg PKD 20076619Z – POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA USŁUGI FINANSOWE, Z WYŁĄCZENIEM UBEZPIECZEŃ I FUNDUSZÓW EMERYTALNYCH

Założenie firmy windykacyjnej to przysłowiowy pikuś. Możliwe że zleceń nie będzie Ci brakować, ale to już zależy od Twojej inwencji w marketingu. O ile jednak w większości przypadków branż (np. budownictwo, usługi tworzenia stron www) przyjęcie zlecenia zazwyczaj kończy się jego zrealizowaniem, o tyle w windykacji – nie tak często. Tym niemniej, gdy zleceń jest bardzo dużo, to od czasu do czasu nawet antytalent windykacyjny coś z windykuje i na brak pieniędzy nie narzeka. Tylko umowę z klientami stosuj taką która uprawnia Cię do inkasowania należności na Twoje konto firmowe.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 24 Ocena średnia: 4.4]

29/01/2012

kategoria biznes

1 komentarz do '„jak założyć firmę windykacyjną”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„jak założyć firmę windykacyjną”'.

  1. Niestety, nie zawsze 😉

    tworzenie stron www

    29 Sty 12 16:12

Skomentuj