Windykator

windykacja i inne finanse – biznes; prawo

„czy komornik ma prawo zabrać całą wypłatę”

Reklama

komentarzy: 2

Ktoś z Gorzowa wpisał w wyszukiwarce – „czy komornik ma prawo zabrać całą wypłatę”. Nie, nie ma prawa, bo Państwo nasze gwarantuje dłużnikom minimum, którego nie wolno komornikowi tknąć. W 2012 roku stawka wynagrodzenia wolna od potrąceń wynosi 1.500,00 zł. brutto. A jeżeli dłużnik otrzymuje wynagrodzenie w kwocie wyższej, to komornik może ściągać tylko tę część pensji powyżej wspomnianej kwoty wolnej od potrącenia, od zajęcia komorniczego. Jeżeli jednak dłużnik (załóżmy że wciąż na garnuszku rodziców), będzie sobie z tej pensji odkładał na jakimś koncie osobistym (dobre oferty są tutaj) co miesiąc na przykład 700 zł. i na przykład po dwóch latach komornik namierzy mu to konto i zajmie, to mu skasuje te pieniądze, zgodnie z prawem (oprócz kwoty wolnej od zajęcia w wysokości trzykrotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia). Tak myślę. I nie pomoże tłumaczenie, że to są pieniądze z pensji minimalnej.

Autor: admin

Styczeń 29th, 2012 at 7:31 am

Komentarze: 2 do '„czy komornik ma prawo zabrać całą wypłatę”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy komornik ma prawo zabrać całą wypłatę”'.

 1. Witam,
  Czy jeden komornik ma prawo w jednym miesiącu ( kwiecień 2012 ) zająć część wynagrodzenia zgodnie z prawem pozostawiając kwotę minimalną (ok. 1200,00 zł. ), która pozostała na koncie ( i tylko ta kwota na nim była ) i jednocześnie zająć to konto w kwocie ponad 800 zł. + 30 zł. koszty przelewu, pozostawiając na nim dłużnikowi 352, 67 zł. na przeżycie do następnej wypłaty ?

  Katarzyna

  12 kwi 12 at 16:21

 2. No nie, bo komornik musi zostawić na koncie kwotę która jest wolna od zajęcia i jest to trzykrotność średniej krajowej płacy.

  admin

  12 kwi 12 at 20:25

Pozostaw komentarz