Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Alior Bank (kredyty, konta) – opinie

komentarzy 6

Ktoś też wpisał w wyszukiwarce „Alior Bank opinie” i jakoś znalazł się na tym blogu, więc uznałem, że założę też taki wątek – mini forum o Alior Bank. Jest to stosunkowo młody bank bo zaczął działać w Polsce w 2008 roku. Należy do włoskiej grupy Carlo Tassara. Jest to bank uniwersalny czyli obsługujący zarówno klientów indywidualnych jak też firmy. Z tego co widzę, to bank ten pozyskuje klientów w bardzo szybkim tempie (pod koniec 2015 roku miał w Polsce aż 850 placówek czyli z grubsza dwa razy więcej niż ING Bank Śląski albo Bank BPH. Dewizą tego banku jest (w założeniu) kompetencja i uprzejmość, co zawiera się w ich haśle „Wyższa kultura bankowości”.

Jak to jest w praktyce to nie wiem, słyszałem natomiast różne opinie. Niektórzy są zadowoleni, inni zarzucają że rzeczywistość różni się od reklamowych zapewnień. Zapraszam osoby które miały styczność z tym bankiem do wyrażania opinii w komentarzach.

Siedziba Alior Bank SA to: ul. Łopuszańska 38D, 02-232 Warszawa natomiast adres korespondencyjny: ul. Postępu 18B, 02-676 Warszawa

Styczeń 29th, 2012 at 9:15 am

kategoria: banki

Komentarze do 'Alior Bank (kredyty, konta) – opinie'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Alior Bank (kredyty, konta) – opinie'.

 1. Ja mam też konto właśnie w Aliorze. firmowe i prywatne. Do pewnego czasu było wszystko za darmo, ale teraz każą sobie płacić 5 zł miesięcznie od karty. Tragedii nie ma, bo konta osobiste mają lokatę nocną, czyli każdej nocy połowa środków leci na lokatę, a rano wraca z odsetkami. Wystarczy mieć kilka tysi i 5 zł się zwraca. Konto firmowe daje co miesiąc 50 zł, jeżeli ma się bodajże 9000 zł (nigdy nie trzymam tyle na firmowym, więc nie pamiętam). Ostatnio wprowadzili też natychmiastowe przelewy do 90% banków. Koszt przelewu to 1 zł za każdy tysiac. Super sprawa wg. mnie.

  tworzenie stron www

  29 Sty 12 at 09:58

 2. Znaczy się, polecasz ten bank generalnie?

  admin

  29 Sty 12 at 10:04

 3. Polecam, jak najbardziej.

  tworzenie stron www

  29 Sty 12 at 10:19

 4. Łączenie finansów osobistych i firmowych w jednym banku jest dla mnie niedopuszczalne. Wystarczy jeden błąd w rozliczeniach z ZUS / skarbówka i tytuł egzekucyjny do banku blokuje wszystko. Nieważne, czy błąd jest po stronie przedsiębiorcy, czy nadgorliwego urzędnika – blokadzie podlegaja wszystkie rachunki w banku, o którym wie urząd, także te osobiste niezwiązane z firmą.
  Egzekutorzy, komornicy i windykatorzy uwielbiają takich nieroztropnych potencjalnych dłużników / „klientów”, którzy wszystkie aktywa trzymaja w łatwo namierzalnym banku.
  Pozdrawiam.

  januszw.

  29 Sty 12 at 10:47

 5. To prawda, ja sam kiedyś miałem bezpodstawne zajęcie w mBanku – na wszytkie konta, fiormowe i osobiste. Pozdrawiam

  admin

  29 Sty 12 at 10:52

 6. Jeden z najuczciwszych banków, najuczciwszy prawdopodobnie (wszystkich nie sprawdziłam). Coś chyba jest na rzeczy tam z tą wyższa kulturą bankowości.

  Zorka5

  20 Sie 16 at 22:36

Skomentuj