Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„odpowiedzialność poręczyciela”

komentarze 2

Ktoś w Bolesławcu wpisał w wyszukiwarce – „odpowiedzialność poręczyciela”. Poręczyciel kredytu może zostać wezwany do zapłaty kredytu bez wcześniejszych prób egzekwowania kredytu od samego kredytobiorcy. Bank jako wierzyciel może mieć taki kaprys, że zostawi w spokoju kredytobiorcę a będzie ścigał poręczyciela o zapłatę, także w postępowaniu komorniczym. Poręczyciel może żądać od kredytobiorcy zwrotu tylko tych pieniędzy, które już faktycznie wpłacił spłacając kredyt (które od niego wyegzekwowano). A propos, po dobre oferty kredytów gotówkowych w Bolesławcu tutaj zapraszamy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

28/01/2012

kategoria żyrant

Komentarze do '„odpowiedzialność poręczyciela”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„odpowiedzialność poręczyciela”'.

 1. Kiedyś-kiedyś, przy okazji szkolenia z danych osobowych, pan z Citibanku powiedział coś, co obrazowało pewien sposób podejścia do takich sytuacji – „kredytobiorca nie musi spłacać kredytu. Ale poręczyciel – musi to zrobić.”

  I tak jest zazwyczaj – jeśli już dłużnik nabroi, stanie się niewypłacalnym itp., to często okazuje się, że ten biedny poręczyciel ma poprawną sytuację majątkową, musi spłacać i nie może się wywinąć, a co gorsze – faktycznie nie ma potem w jaki sposób dochodzić należności od dłużnika… I nagle z poręczyciela, z tego podpisu „z prośby kolegi/ staje się niemal głównym dłużnikiem…

  Lech | blog o wekslach

  28 Sty 12 12:11

 2. Tak to nieformalnie wygląda często, racja. Poręczyciel jest często po prostu w lepszej sytuacji finansowej niż kredytobiorca, ma często wyższe zarobki.

  admin

  3 maja 12 16:22

Skomentuj