Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak odzyskać pieniądze od najemcy”

komentarzy 5

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „jak odzyskać pieniądze od najemcy”. Windykacja przeciwko najemcy nie ma jakiejś odrębnej specyfiki, ale zazwyczaj nie są to łatwe sprawy, bo wielu najemców to tułacze którzy często nie mają pieniędzy, pracy a tym samym konta bankowego też nie. Podpisana umowa najmu to wystarczający dowód wierzytelności, jednak spisując ją z najemcą zadbaj o to, aby w umowie znalazł się jego stały (poprzedni)  adres zameldowania oraz jego nr PESEL albo NIP. Adres ten przyda Ci się do wniesienia pozwu o zapłatę, tudzież gdy zdecydujesz się zlecić windykację firmie windykacyjnej, aby ewentualnie mogli zastać dłużnika na jego starych śmieciach, może u rodziców. Natomiast PESEL i NIP przydadzą się komornikowi.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

28/01/2012

kategoria windykacja

Komentarze do '„jak odzyskać pieniądze od najemcy”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„jak odzyskać pieniądze od najemcy”'.

 1. NIP-y osob prywatnych zniknely 01.01.2012.

  PogromcaWspolnot

  12 Lut 12 17:17

 2. Czy mogę uzyskać u Państwa pomoc w sprawie takiej, że wynajmowali moje mieszkanie ludzie nieuczciwi, ciągle obiecali ze zapłacą juto jutro i tak w kółko, a nie płacili i zalegają 3300zł ,obawiam się że mogą się wyprowadzić dzisiaj albo jutro nie zostawiając zabezpieczenia i nie wiem czy mam składać pozew do sądu czy możecie pomoc ściągnąć to zadłużenie i na jakich warunkach?, jak uciekną to nie będę wiedziała, gdzie teraz będą wynajmować, bo ciągle kłamią, a w umowie mam tylko adres zameldowania.

  mada

  9 Mar 14 13:23

 3. Możemy zadziałać, proszę o kontakt / podanie do Pani kontaktu. Nasze są podane na górze tej strony.

  admin

  9 Mar 14 13:35

 4. Witam!
  Mam z najemcą podpisaną umowę, ale nie zgłosiłam jej w US. Najemca uciekł na koniec zostawiając dług. Czy są szanse na odzyskanie pieniędzy mimo, zę umowa nigdzie nie zgłoszona ?

  Anna

  10 Gru 14 14:22

 5. Zgłoszenie / niezgłoszenie w US nie ma wpływu na skuteczność windykacji.

  admin

  10 Gru 14 15:16

Skomentuj