Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak sprawdzić w BIK”

komentarze 2

Ktoś pyta w wyszukiwarce – „jak sprawdzić w BIK”. Jeżeli jako osoba prywatna albo przedsiębiorca chcesz sprawdzić kogoś w Biurze Informacji Kredytowej, to potrzebujesz mieć od niego upoważnienie do sprawdzenia go w BIK. Upoważnienie i wniosek o udzielenie informacji możesz wysłać do siedziby Biura Informacji kredytowej albo dokonać sprawdzenia poprzez BIG Infomonitor. Oczywiście ten, którego chcesz sprawdzić, może sam uzyskać informacje o sobie (o swoich zobowiązaniach z tytułu kredytów i pożyczek) z Biura Informacji Kredytowej i przekazać ją Tobie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

27/01/2012

Komentarze do '„jak sprawdzić w BIK”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„jak sprawdzić w BIK”'.

 1. Witam!
  Czytam Pana mail z wielkim zainteresowaniem i mam pewne pytanie. Jakiś czas temu bawiłem się(z perspektywy czasu stwierdzam że była to zabawa) na kokosie. Z tamtego okresu zostało mi kilka wierzytelności. Czy można/ czy jest to legalne stworzenie strony z informacjami o o danym długu i rozsyłanie linków do niej osoba z tej samej miejscowości, tak żeby zmotywować dłużnika.
  Czy było by to legalne? Jakie dane mógłbym upublicznić? I jaka może być skuteczność takich działań w Pana ocenie.

  derker

  27 Sty 12 18:35

 2. Witam,

  Publikowanie długu i dłużnika na stronie internetowej może mieć miejsce tylko jako publikacja oferty długu na sprzedaż. A co za problem dopisać, ze jest to dług na sprzedaż. Również w takiej formie proponowałbym wysyłać maile, jednak tu istnieje otrzymania kary grzywny za rozsyłanie spamu jeżeli adresat zgłosi maila jako spam organom ścigania. Długi osób prywatnych bezpieczniej upubliczniać po uzyskaniu prawomocnego orzeczenia sadu (nakazu zapłaty, wyroku). Co do skuteczności, to generalnie jest to czasem jedyny sposób na skłonienie dłużnika do zapłaty.

  admin

  27 Sty 12 19:06

Skomentuj