Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„KRD czy BIG”

komentarze 2

Czasem ktoś pyta w wyszukiwarce – „KRD czy BIG”. No przecież KRD to też BIG czyli Biuro Informacji Gospodarczej. Na dzień dzisiejszy mamy następujące Biura Informacji Gospodarczej: Krajowy Rejestr Długów, ERIF oraz Infomonitor. Pytanie ewentualnie, który z tych BIG-ów wybrać, jeśli nie wszystkie trzy razem… Ja wybrałem Krajowy Rejestr Długów gdyż myślę, że ma najwięcej wpisów o dłużnikach i sprawdza ich bazę najwięcej firm i jeżeli tak, to mają najwyższą skuteczność windykacyjną. Takie jest moje zdanie. Tym samym też jako narzędzie prewencyjne też przodują w porównaniu do pozostałych dwóch BIG-ów.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 3.8]

25/01/2012

kategoria rejestry długów

Komentarze do '„KRD czy BIG”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„KRD czy BIG”'.

 1. Mam prośbę w tym poście do Czytelników. Jeżeli ktoś z Was jest klientem Krajowego Rejestru Długów i dopisuje do tego rejestru swoich dłużników, to bądźcie uprzejmi w komentarzu napisać ilu dłużników wpisaliście tam i ilu z nich spłaciło chociażby część długu.

  Widzieliście to: „Według przeprowadzonych badań 58% dłużników po otrzymaniu wezwania do zapłaty, zawierającym ostrzeżenie o możliwości dopisania ich długu do Krajowego Rejestru Długów, spłaca swoje zobowiązania. 27% dłużników spłaca swoje długi po umieszczeniu ich w Krajowym Rejestrze Długów i wysłaniu powiadomienia o dopisaniu ich do Rejestru”
  ??

  raptus

  25 Gru 14 21:31

 2. Znam to, uważam, że jest to z palca wyssane. Jak chcesz poczytać opinie / podyskutować o KRD, to polecam przede wszystkim tu: http://pamietnikwindykatora.pl/2011/01/26/krajowy-rejestr-dlugow-skutecznosc-opinie-forum/

  admin

  25 Gru 14 21:50

Skomentuj