Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Idea Bank (kredyty, konta) – opinie

komentarzy 8

Coraz częściej wpisywane jest w wyszukiwarce hasło – „Idea Bank opinie” i odnotowuję w związku z tym wejścia na ten blog. „Zmuszony” jestem więc założyć na tym blogu odnośny wątek. Jakie macie opinie o Idea Bank SA który reklamuje się jako najlepszy bank dla firm (w tym zwłaszcza dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą)? Bank ten rozpoczął swą działalność w 1991 roku, należy do Grupy Kapitałowej Getin Holding SA. Oprócz standardowych produktów bankowych czyli kredytów i depozytów (kont jak też lokat terminowych) oferuje też między innymi doradztwo w zakresie prowadzenia księgowości.

Ja nigdy nie korzystałem z usług (produktów) tego banku natomiast interesowałem się ich kredytem dla firm, reklamowanym jako: dla nowych firm, bez zaświadczeń i bez zabezpieczeń. Wyszło na to (według moich ustaleń) że aż tak różowo jak w reklamie to nie jest, ale i tak jest to znacznie łatwiej dostępny kredyt dla nowych firm niż w innych bankach.

Korzystał ktoś z usług tego banku (kredyty, konta…), lub usiłował skorzystać (z kredytu, lecz odmówili…)?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

25/01/2012

kategoria banki

Komentarze do 'Idea Bank (kredyty, konta) – opinie'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Idea Bank (kredyty, konta) – opinie'.

 1. Idea bank wygrał a rankingu miesięcznika Forbes jako najlepszy bank dla firm albo dla nowych firm, już nie pamiętam. Jakby nie było, musi być więc jednym z najlepszych albo co najmniej jednym z lepszych banków.

  laweta

  25 Sty 12 16:52

 2. Wszystkie rankingi gazet dla mnie nic nie znaczą, wyróżnienia mogą być przyznawane po znajomościach albo gorzej. jednak kolega ma konto firmowe w Idea banku i jest zadowolony.

  Anonim

  25 Sty 12 17:06

 3. Trzeba pamiętać, że oprocentowanie nominalne takiego kredytu dla nowej firmy oscyluje w okolicy 15-20%, czym odbijają sobie wysokie ryzyko takiego kredytu.

  Przemysław

  26 Sty 12 09:31

 4. I tak trzeba patrzeć na oprocentowanie rzeczywiste a nie na nominalne

  Anonim

  11 Lut 12 22:36

 5. Ja mam konto w Idea Bank i jest to chyba aktualnie jedyny bank, który rzeczywiście ma wszystko za darmo: kartę firmowa, prywatną, prowadzenie konta prywatnego firmowego, darmowe przelewy zwykłe do zus, us itp. Jedyny minus to to, że bank ten nie jest jeszcze dostępny w żadnych szybkich przelewach typu dotpay, transfer.pl, platnosci.pl…

  tworzenie stron www

  27 Sty 12 08:16

 6. bardzo dobry bank dla firm i sam kredyt firmowy też nie ma równych jeżeli mówimy o dostępności dla nowych firm

  kamak

  6 Lut 12 21:53

 7. mam konto firmowe w Idea Bank i jest ok

  Anonim

  11 Lut 12 22:35

 8. O pożyczce dla firm na start marzy wiele osób które dopiero co rozpoczęły prowadzenie działalności gospodarczej albo dopiero przymierzają się do otwarcia firmy. Generalnie banki obawiają się udzielać pożyczek na start firmy bez żadnego zabezpieczenia rzeczowego kredytu, ponieważ to ryzykowne kredyty. O wiele chętniej udzielają kredytów gotówkowych osobom zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony choćby nawet z czteromiesięcznym tylko stażem niż osobom prowadzącym działalność gospodarczą nawet dwa razy dłużej. Tym niemniej takie banki jak Idea Bank czy FM bank są powiedzmy że odważniejsze od wielu innych banków jak chodzi o kredytowanie nowych firm.

  voley

  18 Gru 14 09:11

Skomentuj