Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„firma na żonę”

komentarze 2

Już wiele razy wpisywano w wyszukiwarce – „firma na żonę”. Nie wiem, o co konkretnie chodzi pytającym, ale wiem, że „firma na żonę” to patent wielu dłużników. Sam już nie może prowadzić firmy, bo komornik nie daje spokoju a może i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej ma… I wtedy rusza z firmą żona, formalnie. Gdy otrzymam do windykacji sprawę przeciwko dłużnikowi po bezskutecznej egzekucji komorniczej, to bardzo się cieszę kiedy się dowiem, że teraz jest „firma na żonę”, bo to może oznaczać, że pieniążki w rodzinie są i jak przyciśniemy dłużnika, to żona zapłaci, bo jest z czego. 😉 Ważne, aby nie czepiać się żony, bo ona nie jest dłużnikiem. Czepiamy się tylko samego dłużnika.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

24/01/2012

Komentarze do '„firma na żonę”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„firma na żonę”'.

  1. Witam chciałam się dowiedzieć czy powinnam zrobić rozdzielność majątkową jeżeli chcę otworzyć firmę a mój mąż ma długi i jest nękany przez komornika. Te długi ujawniły się niedawno i są sprzed małżeństwa. Jeszcze jedno mam pytanie jeżeli będzie rozdzielność majątkowa czy mąż może być u mnie zatrudniony?

    Monika

    14 Sie 13 13:15

  2. Witam. Niezależnie od tego czy otworzysz firmę czy nie otworzysz, to nie będziesz odpowiadać za długi męża. Majątek wspólny też nie podlega egzekucji w takim przypadku. Odpowiadam na drugie pytanie: oczywiście że może być u Ciebie zatrudniony.

    admin

    14 Sie 13 14:40

Skomentuj