Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„cesja wierzytelności cel”

skomentuj

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „cesja wierzytelności cel”. No, sprzedaż długu następuje poprzez dokonanie cesji wierzytelności czyli przelewu wierzytelności. Nie musisz wtedy martwić się o to, jak odzyskać pieniądze, niech martwi się ten który dług kupił od Ciebie.

Czasem kupują naiwniacy którzy myślą że są (że będą) świetnymi windykatorami a czasem tacy którzy naprawdę są świetnymi windykatorami (nie wnikam w ich metody windykacji). Czasem ten, kto kupił dług ma wiedzę o majątku dłużnika, jak ja kiedyś – kupiłem dług i odzyskałem poprzez egzekucję z nieruchomości o której istnieniu wierzyciel pierwotny nie wiedział. Czasem też ktoś chce kupić dług po to, aby dokonać potrącenia z długiem który on sam ma wobec tej osoby lub firmy, której dług chce kupić (kompensata zobowiązań).

Istnieje też cesja długu powiernicza, w celu windykacji. Ja prowadzę windykacje właśnie tylko w oparciu o tego rodzaju umowę. Wstępuję więc w prawa wierzyciela na czas obowiązywania umowy cesji. Dzięki temu mogę np. wpisać dłużnika do rejestru długów oraz uzyskać wyrok na mnie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

23/01/2012

Skomentuj