Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„zbieg egzekucji pozostawienie czynności w mocy”

komentarze 2

Ktoś z Wejherowa wpisał w wyszukiwarce – „zbieg egzekucji pozostawienie czynności w mocy”. Pewnie pyta, co to oznacza. To oznacza na przykład, że jeśli jesteś wierzycielem i komornik w Twojej sprawie zajął np. samochód dłużnika albo jego konto firmowe (przy okazji, dobre konta firmowe są tutaj), to jak będzie musiał przekazać sprawę do innego komornika (bo nastąpił zbieg egzekucji), to ten samochód albo konto pozostanie dalej zajęte. Komornik który przejmie sprawę nie będzie musiał ponownie zajmować samochodu albo konta. Sąd, rozstrzygając zbieg egzekucji (decydując który komornik będzie prowadził wszystkie sprawy) pozostawia w ten sposób dokonane wcześniej przez komornika czynności egzekucyjne w mocy.

A sam zbieg egzekucji mamy wtedy, gdy dwóch lub więcej komorników skieruje egzekucję do tego samego przedmiotu dłużnika albo do tej samej wierzytelności. Konto bankowe zaliczamy do wierzytelności.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

16/01/2012

kategoria komornik

Komentarze do '„zbieg egzekucji pozostawienie czynności w mocy”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„zbieg egzekucji pozostawienie czynności w mocy”'.

  1. Przed trzema dniami Najemczymi wypowiedziala nam umowe najmu praktycznie €œz dnia na dzien€ nie zachowujac 3-miesiecznego okresu wypowiedzenia gwarantowanego umowa Wynajmu, pozostawiajac przy tym nieuregulowane rachunki: czynsz za miesiac luty i marzec 2014 oraz rachunki za prad i media. Czy sa Panstwo zainteresowani pomoca w odzyskaniu dlugu od Najemcy i za jaka odplatnosc? Ja mieszkam w Szczecinie a tamta pani zameldowana jest w Wejherowie.

    wlad

    13 Mar 14 06:13

  2. Tak i proponowałbym ściągać z niej także to co powinna zapłacić za okres wypowiedzenia. Nasze dane kontaktowe są na górze.

    admin

    13 Mar 14 08:10

Skomentuj