Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„kwota wolna od zajęcia komorniczego w 2016 r”

komentarzy 13

Ktoś zapytał w wyszukiwarce -„kwota wolna od zajęcia komorniczego w 2016 r”. Otóż w 2016 roku kwota ta jest wyższa niż w 2015 roku i wynosi 1.850,00 zł. brutto. Jest to minimalna stawka wynagrodzenia i jest ona w całości wolna od egzekucji. Możesz więc mieć kupę długów, mieszkać u mamusi i tatusia i nie mieć nic na siebie (telewizor i samochód rodziców, szafa w Twoim pokoju też), i spokojnie, jawnie, oficjalnie pracować – komornik Cię nie ruszy, nie ruszy Ci wynagrodzenia minimalnego w wyżej wymienionej kwocie. Ba, możesz mieć konto osobiste (polecam te tutaj) a na nim środki w kwocie nieprzekraczającej trzykrotności średniej pensji krajowej i też Ci tego komornik nie ruszy. Żyć nie umierać. No, dopóki wierzyciel nie zleci jakiejś windykacji pokomorniczej. Rodzicom na przykład mogą nie spodobać się plakaty z Twoim nazwiskiem i adresem oraz kwotą Twojego długu, porozwieszane na osiedlu. Wywleczone na zewnątrz brudy synka.

komentarzy 13 do '„kwota wolna od zajęcia komorniczego w 2016 r”'

Subscribe to comments with RSS

 1. czy przypadkiem tzw windykacja pozakomornicza w sposobie jaki został opisany nie jest zabroniona prawem ??
  gdyby była realna taka możliwość to już dzisiaj miasta miasteczka i wsie były oplakatowane z góry na dół – wszyscy dobrze wiedzą iż windykator może g.. – w przypadku banków nie ma nawet narzędzi do negocjaji – klient np. stracił pracę , lub jego realne z przyczyn przez niego niezawinionych dochody drastycznie spadły – panowie windykatorzy tylko mamią tzw ugodami, złodziejską restrukuryzacją kredytu czasem tylko po to aby uzyskać kolejną opłatę windykacyjną, a umowa i tak jest wypowiedziana, lub podpisana restrukuryzacja która obniża ratę o 100 zł , a podnosi dług nie licząc kosztów dodatkowych o np 15 000- fanastyczne rozwiązanie -niestety tylko dla banku- obecny stan na rynku jest efektem rozdawnictwa pożyczek, kredytów z poprzednich lat – warunki kredytowania uległy już zmianie teraz trzeba zmienić podejście do samej windykacji i negocjajcji z klientem,to więcej zciągniętych środków wpływało by do kasy banku, instytucji a nie do komorników – ile wyegzekwowanej kasy zostaje dla nich ?!- banki i inni dostają bebki i się cieszą – paranoja ! a pan tu pisze o plakatach – proponuje jeden taki powiesić sobie w pokoju i poczytać ustawę o ochronie danych osobowych, a potem pomyśleć o czasie straconym w sądach w sprawach o nękanie itp – jeszcze potem klient odszkodowanie może wywalczyć…i do interesu słono trzeba będzie dopłacić 🙂
  zmienić podejście do negocjacji z klientem, rzetelne identyfikowanie problemu braku + realne konkretne rozwiązania spłaty – jeżeli nie wypali wtedy decydować o innych cywilizowanych formach egzekucji długu – przypominam iż na umorzeniu długu , bank lub instytucja też nie traci…

  daro

  2 Lut 12 at 07:47

 2. Wierzyciel ma prawo odzyskać zasądzoną należność. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to ma prawo wystawić dług na sprzedaż i dotyczy to także długów osób prywatnych.

  admin

  2 Lut 12 at 08:18

 3. Wszystko zależy od formy ogłoszenia:)
  Opisany sposób nosi znamiona czynu zabronionego – obecnie tzw. stalkingu:)
  Pracuję w kancelarii gdzie oczywiście też dochodzimy roszczeń i mogę zrozumieć słuszne oburzenie wierzycieli gdy nie mogą ściągnąć kwot zasądzonych – ale opisany sposób narusza przepisy prawa karnego i na zlecneie „dojechalibyśmy” każdą firmę windykacyjną gdybyśmy dostali na nią zlecenie:)
  Ponadto wierzyciel musi zdawać sobie sprawę – wiem to z praktyki – że każde działanie poza prawem może spowodować odwet – również bezprawny – dłużnika. A to w zależności od człowieka niekoneicznie musi ograniczyć się do samego kontr-szkalowania imienia wierzyciela.
  Osobiście odradzam wszystkie bezprawne metody odzyskiwania należności – może być to karane, tworzy też osobistą, silnie negatywną relację dłużnik-wierzyciel, czego większość wierzycieli z pewnością sobie nie życzy.
  Odradzam też korzystanie z windykacji, która ogłasza się jako działająca na granicy prawa – pseudo gangsterzy zapewnią być może bezprawną presję na dłużnika, ale nie zapewnią późniejszej ochrony przed nim.
  Postraszyć, okraść a nawet pobić kogoś jest łatwo, ochronić się przed zemstą jest znacznie trudniej.

  Ktoś

  9 Lut 12 at 16:29

 4. Ogłoszenie długu jako na sprzedaż z podaniem danych dłużnika to nie stalking, to zgodne z prawem. Czy to w internecie, czy na osiedlu. Logiczne, że na osiedlu dłużnika łatwiej kupca na dług znaleźć niż na jakiejś giełdzie wierzytelności.

  admin

  9 Lut 12 at 17:33

 5. a ochrona danych osobowych ? prosze nie wciskać ludziom „kitu”
  To co tu jest opisane jest zabronione prawem Dz.U 29-08-1997

  obserwek

  27 Mar 12 at 10:36

 6. Nie, ochrona danych osobowych ma swoje granice.

  admin

  27 Mar 12 at 12:26

 7. to są bzdury, nie mozna sprzedać wierzytelnościo bo władza sądowo – prokuratorska wsadza wierzycieli do więzienia bez wyroków – okolicznośc z własnego doświadczenia w Okręgu Sądu Apelacyjnego w Łodzi .

  Kozłowski

  9 Lip 12 at 20:44

 8. Kozłowski, jakieś konkrety może… A bez wyroku można kogoś wsadzić do aresztu śledczego ale nie do więzienia.

  admin

  9 Lip 12 at 20:51

 9. Proszę o udzielenie mi informacji jaka kwota wynagrodzenia za pracę jest wolna od zajęcia komorniczego. Dziękuję.

  Magdalena

  9 Paź 12 at 13:17

 10. admin

  9 Paź 12 at 13:56

 11. No proszę was sprzedać wierzytelność może każdy i w każdej chwili.
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Cesja-wierzytelnosci-2402796.html
  Wiele firm żyje z takiego handlu.A co do ochrony danych osobowych to nie wiem czy jest jakieś orzecznictwo SN w podobnej sprawie.Do sprawdzenia ale nie sądzę ,żeby ogłoszenie : Sprzedam wierzytelność Jana Kowalskiego zamieszkałego tam i tam aż tak naruszałoby jego dobra osobiste by oddał sprawę do sądu.

  pasanger8

  25 Lut 13 at 21:14

 12. Dostaje na konto emeryturę w wysokości 1800 zl niestety teraz komornik wszczął egzekucję. Ile zabierze mi z tej emerytury? Dziękuję za pomoc

  katarzyna

  1 Cze 16 at 14:08

 13. Jeżeli dług nie jest z tytułu alimentów, to może komornik pobrać 25 procent. dochodu (już po odliczeniu składki ZUS i podatku). I nie może to być pobranie wyższe jak 50 Wolna od egzekucji jest kwota odpowiadająca 50 procent najniższej emerytury lub renty (nawet jeżeli jest to egzekucja alimentów).

  admin

  1 Cze 16 at 14:21

Skomentuj