Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy dłużnika trzeba uprzedzić przed zleceniem windykacji”

skomentuj

Ktoś zapytał w wyszukiwarce – „czy dłużnika trzeba uprzedzić przed zleceniem windykacji”. Nie, nie trzeba go uprzedzać. Możesz nawet nazajutrz po upływie terminu zapłaty zlecić windykację, bez uprzedzania dłużnika. Oczywiście można mu to zapowiedzieć, może się przestraszy i zapłaci, ale to rzadko tak bywa bo zwykle myślą że wierzyciel blefuje i nie ma upatrzonej sprawdzonej (i bezpiecznej dla samego wierzyciela…) firmy windykacyjnej. 

Co innego, jak na wezwaniu do zapłaty swój zamiar uwiarygodnisz przybiciem pieczęci prewencyjnej. To może podziałać na niektórych dłużników, może i na większość. Ja mam kilku takich klientów co po zakupieniu pieczęci zlecają mi ze trzy razy mniej spraw. Dlatego stałym klientom – firmom już nie chcę sprzedawać pieczątki, wiję się jak piskorz gdy pytają o nią. A jak ktoś nowy i tylko po pieczęć, to proszę bardzo.

Zawsze zanim zlecisz windykację, to spróbuj sam wywrzeć presję na dłużnika, może nie trzeba artylerii na muchę szykować, po co płacić niepotrzebnie za kanonadę windykacyjną i tracić klienta.

kategoria: windykacja

Skomentuj