Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Odpisałem klientce

komentarze 2

Taki mail:

Zamierzam w przyszłości skorzystać z usług Państwa firmy. Aktualnie jesteśmy na etapie składania pozwu o zapłatę do sądu. Czy po uzyskaniu korzystnego dla nas wyroku (sprawa wydaje się bezsporna), mając na uwadze, że będą trudności z odzyskaniem pieniędzy – powinniśmy zwrócić się do Państwa firmy przed skierowaniem sprawy do komornika, czy raczej dopiero po bezskutecznych działaniach komornika.

Osobiście nie bardzo wierzymy w skuteczność pracy komornika. Nadmieniam, że zależy nam też na czasie, jak tylko uzyskamy wyrok.

Taka moja odpowiedź:

Skuteczne egzekucje komornicze to mniejszość (rzadkość), o ile nie są wspierane informacyjnie przez windykatorów, detektywów. Sami tez możemy uzyskać nakaz zapłaty ale bardziej liczymy na szybkie „polubowne” odzyskanie długu. Tym niemniej, jeżeli już decydują się Państwo najpierw na sąd, to po uzyskaniu prawomocnego wyroku wypadałoby najpierw skierować tenże do egzekucji komorniczej i dopiero w razie jej fiaska, zlecić windykację.

No bo tak jest.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

13/01/2012

kategoria komornik

Komentarze do 'Odpisałem klientce'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Odpisałem klientce'.

  1. Często udaje się odzyskać długi po bezskutecznej egzekucji komorniczej w momencie gdy dłużnik oficjalnie nic nie ma?

    tworzenie stron www

    13 Sty 12 23:05

  2. Powiedzmy, że średnio często. Niektórzy dłużnicy naprawdę nic nie mają ale jest też sporo tych którzy mają nieoficjalnie, nie na siebie (na żonę, na kochankę, na córkę…)

    admin

    14 Sty 12 05:46

Skomentuj