Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„pożyczkobiorca chce pożyczkę nie na konto”

1 komentarz

Zapewne jakiś prywatny pożyczkodawca wpisał w wyszukiwarce – „pożyczkobiorca chce pożyczkę nie na konto”. Czyli rozumiem, że chce otrzymać pożyczkę do rąk, w gotówce. To może sugerować, że pożyczkobiorcę ściga komornik więc ja nie udzieliłbym pożyczki takiej osobie. A może po prostu nie ma konta bankowego. To Ty mu powiedz, że są darmowe konta osobiste, które można w mig założyć, nie wychodząc z domu.

Przekazywanie pożyczki w gotówce do rąk pożyczkobiorcy nie jest najlepszą opcją, bo np. po przyjęciu pieniędzy odmówi Ci podpisania pokwitowania. Może też (często spotykane) twierdzić później w sądzie, że otrzymał kwotę niższą od tej która figuruje na pokwitowaniu, bo Ty go zmusiłeś, zaszantażowałeś. Powyższe „numery” oczywiście nie wchodzą w grę, jeżeli pożyczka zostanie przelana z twojego konta na konto pożyczkobiorcy.

W takiej sytuacji, jeżeli pożyczkobiorca chciałby nieuczciwie zamieszać, to jeszcze może twierdzić, że zwrócił Ci pożyczkę z ręki do ręki tylko nie dałeś mu pokwitowania. Niestety, ale znam niejako z pierwszej ręki dwa takie przypadki, kiedy sąd wiarę takim twierdzeniom pozwanego. W obu przypadkach pozwany miał na to świadka, albo może „świadka”. Zwróćmy uwagę na to, że pożyczkodawca jest to jakby w gorszej pozycji niż pożyczkobiorca. On praktycznie nie może mieć świadka na to, że pożyczkobiorca nie zwrócił mu pożyczki. No bo jak? „Wysoki Sądzie! Od momentu udzielenia pozwanemu pożyczki, nie opuszczał mnie świadek. Wskoczył mi na barana i przez 24 godziny nie odstępował mnie ani na krok przez te wszystkie dni. I świadek może zeznać, że pożyczkobiorca nigdy nie podszedł do mnie aby zwrócić pożyczkę”. Rozumita?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

11/01/2012

kategoria pożyczki prywatne

1 komentarz do '„pożyczkobiorca chce pożyczkę nie na konto”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„pożyczkobiorca chce pożyczkę nie na konto”'.

  1. ja też kiedyś udzieliłem komuś pożyczki ale do tego miałem jakiś standardowy tytuł przelewu typu „PIENIADZE”

    no i w tym przypadku tez ciezko byłoby okreslić dlaczego i po co komus przelałem te pieniądze, najlepiej zawsze wtedy wpisac w przelewie że to taka pożyczka od kogo dla kogo na taki i taki okres,

    na szczeście pieniądze odzyskałem ale po ponad roku od kiedy miał mi je ktoś zwrócić i „dobry zwyczaj nie pożyczaj”

    zlodzieje marzeń

    11 Sty 12 17:07

Skomentuj