Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak mogę sprawdzić czy moje konto w banku jest zajęte przez komornika”

komentarzy 6

Ktoś też zapytał w wyszukiwarce – „jak mogę sprawdzić czy moje konto w banku jest zajęte przez komornika”. Ja pamiętam, jak to wygląda na koncie w mBanku. Nagle, widzisz debet na koncie na czerwono i możesz przeczytać, że jest to zajęcie egzekucyjne w sprawie … Oczywiście jest tak przy założeniu że akurat nie miałeś na koncie wystarczającej kwoty aby zajęcie mogło zostać całkowicie zrealizowane, bo jak miałeś, to wygląda to jak wykonany przelew wychodzący (zajęcie zostało zrealizowane). Jeżeli więc zajęcie nie zostało zrealizowane w całości z powodu niewystarczającej kwoty środków na koncie, to zajęcie będzie trwało a każda kwota przelewu na konto będzie przez bank odprowadzana na konto komornika, dopóki cały Twój dług nie zostanie ściągnięty.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 22 Ocena średnia: 4]

10/01/2012

Komentarze do '„jak mogę sprawdzić czy moje konto w banku jest zajęte przez komornika”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„jak mogę sprawdzić czy moje konto w banku jest zajęte przez komornika”'.

 1. A czy zajecie obejmuje rowniez debet przyznany na koncie? Spotkalem sie z roznymi opiniami na ten temat…

  PogromcaWspolnot

  11 Sty 12 18:09

 2. Ja też różne opinie słyszałem, ale ostatnia oponia to z banku bodaj ING do którego pozwoliłem sobie zatelefonować. I podobno debet jest wolny od zajęcia.

  admin

  11 Sty 12 18:34

 3. Czy komornik ma obowiązek zawiadomić dłużnika o zamiarze egzekucji? A może wierzyciel ma taki obowiązek? Z góry dziękuję za poradę.

  JJ

  1 maja 12 21:38

 4. Komornik musi powiadomić dłużnika o wszczęciu egzekucji ale nie z jakimś wyprzedeniem. Wierzyciel też nie musi zapowiadać dłużnikowi zamiaru skierowania tytułu wykonawczego do egzekucji komorniczej.

  admin

  2 maja 12 00:28

 5. A jeżeli mąż nie pracuje tylko ja mam córkę 2letnia i zarabiam 1500zl czy może mi zabrać wszystko

  wioleta

  6 Lis 16 05:55

 6. Na rachunku bankowym jest co miesiąc odnawialna kwota wolna od zajęcia (75% minimalnego wynagrodzenia za pracę) ale to nie ma nic wspólnego z wysokością dochodów i czy w ogóle ktoś ma jakieś dochody.

  admin

  6 Lis 16 11:29

Skomentuj