Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„Idea Bank kredyt dla nowej firmy łatwo”

komentarze 2

Zapewne jakiś początkujący przedsiębiorca wpisał w wyszukiwarce – „Idea Bank kredyt dla nowej firmy łatwo”. Z tego, co się dążyłem zorientować, to nie jest tak prosto jak w reklamie tego kredytu, tym niemniej generalnie kredyt ten o wiele łatwiej uzyskać nowej firmie (nowemu przedsiębiorcy) niż w jakimkolwiek innym banku.

Realnie wygląda to tak, że ponoć decyzja banku zależy w znacznej mierze od tego, jak przekonująca będzie Twoja prognoza dochodów (czyli coś w rodzaju biznes planu, poniekąd). Z tym, że większe szanse na ten kredyt (bez zabezpieczenia) mają firmy z min. 6 miesięcznym stażem. I z tego co wiem, żaden inny bank nie da tak łatwo kredytu nowej firmie, jak Idea Bank. Zresztą, najlepiej sprawdzić personalnie u źródła.

Styczeń 10th, 2012 at 1:35 pm

kategoria: kredyty dla firm

Komentarze do '„Idea Bank kredyt dla nowej firmy łatwo”'

Subscribe to comments with RSS

  1. Czy kredyt obrotowy a inwestycyjny to to samo?

    Euzebiusz

    19 Gru 14 at 05:14

  2. Te dwa wymienione w tytule rodzaje kredytów często są mylone, utożsamiane ze sobą, ale to nie to samo. Typowy kredyt dla firmy – kredyt obrotowy to środki udostępniane przez bank na dowolny cel. Kredyty obrotowe to przedmiot pożądania szczególnie nowych firm, ale zupełnie nowa firma czy też osoba która dopiero co rozpoczęła prowadzenie działalności gospodarczej, na pewno kredytu w banku nie dostanie. Nawet pod zabezpieczenie hipoteczne niełatwo dostać kredyt nowej firmie i praktycznie jest to niemożliwe. Kredyt inwestycyjny zaś to kredyt przyznawany na konkretny cel, na konkretną inwestycje lub zakup konkretnego środka trwałego. Oczywiście nowa firma też nie ma co liczyć na taki kredyt w banku. W przypadku kredytów inwestycyjnych banki zwracają większa uwagę na biznes plan, oceniają szanse powodzenia przedsięwzięcia.

    admin

    19 Gru 14 at 05:23

Skomentuj