Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy komornik z innego województwa ma prawo”

komentarzy 6

Ktoś zapytał w wyszukiwarce – „czy komornik z innego województwa ma prawo”. Zapewne chciałby wiedzieć, czy komornik może prowadzić egzekucję przeciwko dłużnikowi mającemu siedzibę / miejsce zamieszkania w innym województwie. Tak może, bowiem wierzyciel ma prawo wyboru komornika na obszarze całej Polski i nie musi to być komornik z miejscowości, powiatu czy województwa dłużnika. Jednakże komornik w takim przypadku nie może prowadzić egzekucji z nieruchomości dłużnika. Może jednak dowiedzieć się, czy dłużnik nieruchomość posiada i jeżeli tak, oraz gdy egzekucja będzie bezskuteczna co do innych sposobów, to wierzyciel może wtedy „przekierować” sprawę do komornika właściwego miejscowo dla dłużnika, aby ten poprowadził egzekucję z nieruchomości dłużnika.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 14 Ocena średnia: 3.7]

10/01/2012

kategoria komornik

Komentarze do '„czy komornik z innego województwa ma prawo”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy komornik z innego województwa ma prawo”'.

 1. a czemu nie może prowadzić egzekucji z nieruchomości dłużnika? jaki jest obszar działania w tym zakresie?

  Art

  10 Sty 12 21:24

 2. Egzekucję z nieruchomości może prowadzić tylko komornik sądu w którego właściwości miejscowej położona jest ta nieruchomośc. Jakoś chyba tak to mniej więcej brzmi.

  admin

  10 Sty 12 21:26

 3. Sądu rejonowego, dodajmy.

  Ponadto egzekucja z RUCHOMOŚCI też jest rzadko kiedy opłacalna do wykonania poza rewirem, ponieważ dłużnik nie jest zobowiązany do zwrotu wydatków na dojazd komornika.

  Lech | blog o wekslach

  10 Sty 12 23:57

 4. no nie wiem mnie straszy komornik z warszawy ze mnie zlicytuje ,straszy paragrafem 300 itp…jestem sama z 3 malych dzieci a moj dlug to…..1150 zl z kosztami.i co teraz?

  iwuśśś

  31 Paź 12 15:46

 5. no i jestem z katowic

  iwuśśś

  31 Paź 12 15:47

 6. Konkretnie to zlicytowaniem czego straszy? I dlaczego starszy art. 300 kk?

  admin

  31 Paź 12 16:49

Skomentuj