Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Certyfikaty rzetelności i kredyt kupiecki

skomentuj

O certyfikacie „Rzetelna Firma” wydawanym przez Krajowy wiem od dawna. Wczoraj dowiedziałem się że i BIG Infomonitor ma już też swój certyfikat dzięki którego posiadaniu podobno można przekonać potencjalnego kontrahenta (dostawcę) do tego, aby puścił towar na krechę (na termin płatności, na kredyt kupiecki); taki swoisty kredyt firmowy tyle że darmowy.

Certyfikat Infomonitora nazywa się Firma Wiarygodna Finansowo i jest zwłaszcza o tyle interesujący, że informuje o braku zaległości wobec banków z tytułu niespłacanych kredytów, uwidocznionych w BIK i ZBP. Oczywiście informuje też o braku zaległości w rejestrze długów BIG Infomonitor ale jak chodzi o BIG-i to bardziej istotna jest według mnie informacja z KRD ponieważ ta baza zawiera znacznie więcej wpisów o dłużnikach umieszczonych przez przedsiębiorców (i przez osoby prywatne).

No, to teraz czekamy jeszcze na certyfikaty rzetelności US i ZUS (brak zaległości podatkowych i z tytułu składek ubezpieczeniowych) i będzie można powiedzieć, że w Polsce dokonał się przełom jak chodzi o bezpieczeństwo obrotu gospodarczego.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

07/01/2012

kategoria kredyt kupiecki

Skomentuj