Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„zwrot długu na podstawie przelewu”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „zwrot długu na podstawie przelewu”. Nie jestem pewien, o co mu dokładnie chodziło, ale już spieszę napisać o co mnie chodzi. Otóż gdybym ja był czyimś dłużnikiem to zapłaty dokonałbym zawsze tylko z konta bankowego na konto bankowe wierzyciela a gdybym nie znał numeru jego konta to wysłałbym mu pieniądze przekazem pocztowym.

Zwrot pieniędzy, np. pożyczki, z ręki do ręki niesie ze sobą takie ryzyko, że wierzyciela nagle opęta szatan mamony i po zainkasowaniu gotówki odmówi Ci pokwitowania otrzymania kwoty. Tacy są ludzie. Schowa szybko pieniądze do kieszeni i powie Ci np. „Spier…aj nic ci nie pokwituje, to za moje nerwy z powodu twojego opóźnienia, teraz ty się denerwuj czy aby nie pozwę cię o zapłatę”.  No, tak, ludziom tak czasami odpie…ala, bywają też takie zakamuflowane kanalie.  I co, rzucisz się na niego? No, zastanów się. Oskarży Cię o napaść albo on Cię pobije / wyrzuci z mieszkania (lokalu) z pomocą innych, pieniądze przeniosą gdzieś zanim Policja przyjedzie i powie Policji że to Twoja perfidna prowokacja bo chcesz w sądzie to wykorzystać kłamiąc, że oddałeś pieniądze.

Że co? Że to niemożliwe? To może Ty byś nie mógł być taką bezczelną świnią i tak później kłamać Policji (ja też nie) ale człowieku, dla psychopaty kłamanie jest jak oddychanie, to dla nich normalka. A niestety, takie gnoje stanowią kilka procent populacji. Dla nich jedynym obiektywnym dobrem jest ich dobro i nieważne że kosztem czyjejś krzywdy. To są takie typy, że np. ukradnie Ci coś a Ty go dogonisz i nawet nie bijąc go odbierzesz mu swą własność a jego puścisz wolno, to gnój się rozpłacze w poczuciu swej krzywdy i znienawidzi Cię. Naprawę, wiem o czym piszę, znam kilka takich ścierw.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

06/01/2012

kategoria dowody

Komentarze do '„zwrot długu na podstawie przelewu”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„zwrot długu na podstawie przelewu”'.

  1. Sejm jest takimi wypełniony 😉

    rnlp

    6 Sty 12 13:26

  2. Swietny wpis, choc mozna sie przestraszyc…

    PogromcaWspolnot

    11 Sty 12 17:45

Skomentuj