Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy komornik może pomoc dłużnikowi”

komentarze 3

Ktoś z Bielska spytał w wyszukiwarce – „czy komornik może pomoc dłużnikowi”. Komornik powinien działać zgodnie z wnioskiem wierzyciela i w granicach tegoż wniosku. Jeżeli więc wierzyciel wnioskuje między innymi o egzekucję z ruchomości a w szczególności z samochodu dłużnika, to komornik powinien zastosować się do takiego wniosku.

Jeżeli dłużnik nie pracuje i nie posiada pieniędzy na kontach bankowych a do tego nie ma żadnych wierzytelności z tytułu nadpłaty podatku ani innych, to komornik raczej sam będzie cisnął na jak najszybszą licytację auta dłużnika.

Jeżeli jednak dłużnik spłaca dług w ratach do komornika, albo ów ściąga co miesiąc jakieś przyzwoite kwoty z wynagrodzenia dłużnika, to komornik może nieformalnie opóźniać egzekucję z pojazdu albo z innych ruchomości czy z nieruchomości. I może nie tyle wynika to z tego, że chce dłużnikowi oszczędzić zlicytowania składników majątku nawet za połowę ich wartości, co po prostu nie chce się komornikowi męczyć z egzekucją z takich przedmiotów, skoro kasa jakoś tam spływa na konto komornika. Z licytacjami, z ich przygotowaniem bywa sporo zachodu, a komornicy mają spraw w bród i są zapracowani.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 3.5]

05/01/2012

kategoria komornik

Komentarze do '„czy komornik może pomoc dłużnikowi”'

Subscribe to comments with RSS

 1. Dlatego też dłużnik powinien zawsze kontaktować się z komornikiem, i o ile ma jakiś majątek i chce uniknąć ezgekucji ze skłądników swojego majątku to powinien zadeklarować komornikowi spłatę zadłużenia w ratach. Oczywiście raty powinny być sensowne i jak najbardziej współmierne do zadłużenia. Wtedy komornik mniej lub bardziej oficjalnie będzie wstrzymywała egzekucję. Oficjalnie to wtedy gdy poinformuje o takim wniosku wierzyciela, a nieoficjalnie to gdy wierzyciela niepoinformuje, będzie przyjmował wpłaty i tym samym będzie się przed wierzycielem wykazywał ściągalnością. Komornicy też – ludzie – będą mieli efektywność, będą mieli swoje opłaty. I dopóki dłużnik będzie spłacał będzie cacy. Jak przestanie to komornik znów będzie prowadził postępowanie egzekucyjne ze wszystkich składników majątku dłużnika.

  Rex

  13 Mar 12 10:07

 2. czy komornik może zablokować kata bankowe jeśli pobiera z zakładu pracy wiec jak mam nadal zyc proszę o pomoc.

  jolanta

  9 Sie 15 10:12

 3. Może zablokować ale nie może wtedy ściągnąć z konta wynagrodzenia które już po potrąceniu przelewane jest na to konto. Ja widziałem w zajęciu konta przesłanym do banku pouczenie, że bank ma nie potrącać dla komornika pieniędzy które wpłynęły tytułem wynagrodzenia.

  admin

  9 Sie 15 10:19

Skomentuj