Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy bank ma obowiązek powiadomić o zajęciu komorniczym konta przed przekazaniem”

komentarze 4

Ktoś wpisał w wyszukiwarce takie pytanie – „czy bank ma obowiązek powiadomić o zajęciu komorniczym konta przed przekazaniem”. No tak dobrze to nie ma, żeby bank przed zablokowaniem konta uprzedzał o tym dłużnika, żeby ten miał czas na szybkie przelanie pieniędzy na inne konto firmowe (oferty tutaj) albo osobiste (oferty tutaj). Nie tylko więc bank nie ma takiego obowiązku ale nie ma prawa; musi od razu pobrać z konta dłużną kwotę i przelać komornikowi.

O zajęciu konta powiadamia dłużnika jednak sam komornik i często dłużnik otrzymuje takie info szybciej niż wpłynie od komornika do banku polecenie zajęcia konta. Szczegóły: Komornik da Ci fory czyli zajęcie rachunku bankowego.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 6 Ocena średnia: 4]

02/01/2012

Komentarze do '„czy bank ma obowiązek powiadomić o zajęciu komorniczym konta przed przekazaniem”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy bank ma obowiązek powiadomić o zajęciu komorniczym konta przed przekazaniem”'.

 1. Trochę nie na temat, ale inaczej nie mogę Ciebie spytać. Załóżmy, że składam dziś pozew o zapłatę w sądzie. Płacę za to 100 zł. Dłużnik wpłaca mi dobrowolnie kasę za tydzień od złożenia pozwu (zanim dostanie pismo z sądu). I co teraz mam zrobić? Zgłosić to w sądzie? Czy teraz też powinien mi zwrócić tą stówę?

  Pozdrawiam

  Rafał

  2 Sty 12 14:55

 2. Możesz wystosować do sądu pismo będące cofnięciem pozwu jeżeli nie było jeszcze posiedzenia sądu w tej sprawie (sąd nie wydął nakazu zapłaty), to sąd zwróci Ci te 100 zł. (najlepiej najpierw wysłac takie pismo faksem a osobno pocztą). Jeżeli już wydał sąd nakaz, to należy Ci się zwrot tych 100 zł. od dłużnika. Otrzymujesz nakaz zapłaty z sądu w którym to nakazie sąd zasądził całą kwotę i koszty procesu a Ty egzekwujesz od dłużnika tylko koszty procesu czyli 100 zł.

  admin

  2 Sty 12 15:11

 3. Dzięki za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze, z Twojego doświadczenia, jak lepiej zrobić. Powiedzieć dłużnikowi, że złożyłem pozew o zapłatę i wysłać mu kopię czy lepiej nic nie mówić i czekać aż sąd do niego wyśle?

  Rafał

  2 Sty 12 15:25

 4. Trudno przewidzieć, co lepsze. Możesz przesłać mu odpis pozwu z informacją że dopóki sąd nie rozpatrzy pozwu to może zaoszczędzić tę stówkę wpłacając Ci dług.

  admin

  2 Sty 12 16:14

Skomentuj