Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak wygląda windykator”

komentarzy 13

Ktoś zapytał w wyszukiwarce – „jak wygląda windykator”. Różnie wyglądają, różnej postury bywają. Czasem (często) są potężnej budowy, z byczymi karkami, łysi, z zakazaną gębą itp. ale im trudniej dostać się do dłużnika jeżeli zwłaszcza jest to osoba prywatna, bo jak takich zobaczy z okna że stoją przy furtce albo przez lufcik że stoją za drzwiami, to zapewne nie wpuści ich do środka… Tym niemniej, często sam taki widok wystarczy do tego, aby dłużnik przypomniał sobie o swoim obowiązku uregulowania zapłaty faktury, pożyczki, itp.

Czasem zaś wysyła się (są firmy które wysyłają, ja nie wysyłam 😉 ) do dłużnika tylko jednego windykatora, wzrostu max. 175 cm., szczupłej budowy ciała i z cywilizowana gębą. Po to, aby dłużnik wpuścił go i porozmawiał  z nim. Dłużnik nie zdaje sobie sprawy z tego, że ten niepozorny człowiek, to np. były I ligowy bokser wagi półśredniej. Dopiero po zakończeniu negocjacji z windykatorem, gdy dostanie od niego na odchodne haka w splot słoneczny (by dłużnik pamiętał o ustaleniach) po którym będzie się zwijał parę minut, uświadomi sobie, że pozory mogą bardzo mylić. Nie wpuszczajcie windykatorów do domu i już. Gadajcie z nimi przez drzwi albo jeszcze lepiej, przez telefon.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

01/01/2012

kategoria windykacja

Komentarze do '„jak wygląda windykator”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„jak wygląda windykator”'.

 1. „dostanie od niego na odchodne haka w splot słoneczny” – w myśl zasady: Bijcie tak żeby śladów nie było.

  kajtek

  1 Sty 12 11:51

 2. Mój kolega jak pracowałw windykacji to mu polecili włosy ściąć, bo miał długie :). Na łyso wygladał jak ostatni zbir przy ok. 110 kg wagi i 190 cm wzrostu, a w głębi duszy to bardzo spokojny człowiek, głęboko religijny.

  dino

  2 Sty 12 22:43

 3. ale ty chłopie jesteś desperat 🙂 uważaj żebyś Ty sobie kiedyś długów nie narobił i nie przyszli do Ciebie łysi panowie.

  Nara

  haha

  24 maja 13 11:13

 4. Wszystko jest możliwe, ale wtedy raczej nie wróciliby o własnych siłach. I pewnie nieraz tak było już, że się gdzieś przeliczyli. Będąc dłużnikiem, warto się po prostu uzbroić i trzeba być czujnym. Ja tu ostrzegłem tylko, jak może być i żeby ich do domu nie wpuszczać.

  admin

  24 maja 13 11:47

 5. A ja sam namierzam dla sportu windykatorów w okolicy. Już dwóm ryje obiłem tak, że jeden zwolnił się z pracy. Zawsze zachodzę z tyłu i kopię lekko z zgięcie w nodze. Upadnie każdy siłacz. Wtedy jest mój. Skuteczne. Polecam. Trzeba oczyszczać ten kraj z szamba, jakie zrobili.

  grzegorz

  28 Gru 13 03:04

 6. To nie windykatorzy powodują, że ktoś ma dług.

  admin

  28 Gru 13 06:11

 7. Ale to windykatorzy wykorzystują chore prawo i przyzwolenie państwa na lichwiarskie odsetki, które biorą się nie wiadomo skąd.

  grzegorz

  28 Gru 13 13:13

 8. Prawo jest prawem. Wykorzystuje je komornik, adwokat, windykator. Jak komuś nie pasują odsetki w umowie, to niech nie podpisuje.

  admin

  28 Gru 13 15:27

 9. Nonsens. Przedstawiłem etyczną stronę zagadnienia: czy wierzyciel może żądać horrendalnych odsetek? Pragnę zauważyć, że na treść większości umów oraz na aneksy, których nie oglądamy, bo są uwzględnione tylko w odnośnikach, nie mamy wpływu. Pozostaje jeszcze kwestia ludzi niewypłacalnych z powodu choroby czy utraty pracy. Nawet odroczenie spłaty nie zamraża narastania odsetek. Stwierdzenie, że prawo jest prawem, jest bezduszne i stawia człowieka na drugim miejscu. To nie prawda objawiona. Ktoś może zażądać 100% odsetek i potem ich się bezprawnie domagać.

  grzegorz

  28 Gru 13 15:34

 10. Zaatakowałeś akurat windykatorów a w omawianej kwestii komornik czy prawnik też wykorzystują prawo, zresztą działając na rzecz wierzyciela który nie rezygnuje z dochodzenia odsetek do czego ma prawo.

  Jeżeli umowa ma aneks którego ktoś nie chce ujawnić, to oczywiście nie należy podpisywać takiej umowy. To w ogóle jakiś wyssany z palca zarzut. Jeżeli ktoś chce w umowie zawrzeć 100% odsetek, to jej nie podpisuję proste.

  Człowiek to też wierzyciel a nie tylko dłużnik. Na przykład firmy pożyczkowe muszą być stanowcze w dochodzeniu należności z odsetkami, bo mają wiele pożyczek niespłaconych, nieściągalnych.

  admin

  28 Gru 13 15:49

 11. A 10-15 zł karnych odsetek za dzień to nie lichwa?

  grzegorz

  28 Gru 13 17:51

 12. Zależy od jakiej kwoty – podstawy czyli kapitału.

  admin

  28 Gru 13 17:57

 13. Dla tych biednych ludzi, którzy muszą płacić, nie ma to znaczenia.

  grzegorz

  28 Gru 13 18:23

Skomentuj