Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„windykacja czy kredyt”

skomentuj

Ktoś wpisał w wyszukiwarce internetowej – „windykacja czy kredyt”. Głowiłem się nad tym, o co mogło mu chodzić. Doszedłem do wniosku, że chyba duma nad tym, czy może liczyć na szybką windykację swoich należności u kontrahentów, czy jednak może będzie musiał wziąć kredyt dla swojej firmy aby utrzymała płynność finansową. No nic innego mi nie przyszło do głowy. No może jeszcze ewentualnie chodziło pytającemu o kredyt dla windykowanych? Chyba nie…

Trudno przewidzieć, jak szybko i czy w ogóle odzyska swoje należności… A w rejestrze długów sprawdzał kontrahentów przed transakcją? Pewnie nie. A wpisywał w Google ich dane z odpowiednim słowem np. „Firma X dłużnik” albo „Firma X wierzytelności” („Firma X” to nazwa danej – sprawdzanej firmy jakby kto nie wiedział…)? Też nie… No, to teraz masz.

Jak Ci jaka firma windykacyjna nie uskuteczni szybkiej przedsądowej windykacji, to jak już sprawy trafią do sądu, to już sobie poczekasz… A w Boga albo w reinkarnację wierzysz? Ufaj więc, że spotkasz swych dłużników lepszymi ludźmi w zaświatach i Ci kasę oddadzą.

Grudzień 29th, 2011 at 10:49 pm

kategoria: windykacja

Skomentuj