Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„co jest lepsze hipoteka czy weksel”

1 komentarz

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „co jest lepsze hipoteka czy weksel”. Mamy więc chyba kolejną osobę, która nie wie o tym, że weksel to żadne zabezpieczenie i nie ma co porównywać weksla z hipoteką. To nie przymierzając tak, jakbyś zapytał na przykład „Co jest lepsze, dowód osobisty czy samochód?”

Módlmy się Bracia i Siostry w wigilię Wigilii za tego pytającego, aby nie zrobił głupstwa i przykładowo nie udzielił pożyczki bez zabezpieczenia, zadowalając się tylko wekslem wciśniętym mu przez pożyczkobiorcę – oszusta który nie posiada żadnego majątku. Albowiem na nic weksel gdy jego wystawca golcem jest.

Idźcie więc, Bracia i Siostry i głoście wszem i wobec, że kto będzie pisał herezje że weksel to zabezpieczenie, ten z czyśćca nieprędko wylizie za tych wszystkich którzy w to uwierzyli i dali się oszukać. Na weksel.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4.5]

23/12/2011

1 komentarz do '„co jest lepsze hipoteka czy weksel”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„co jest lepsze hipoteka czy weksel”'.

  1. Generalnie hipoteka jest lepszym zabezpieczeniem niż weksel, ale… jeśli chciałbyś zabezpieczyć 500zł, to lepiej hipoteka, czy weksel? (Koszty, koszty, czas). Po raz kolejny powtórzę, że zabezpieczenie wekslowe i hipoteczne stosuje się zazwyczaj w różnych sytuacjach, w dodatku jedno nie wyklucza drugiego.

    Pozdrawiam świątecznie Autora bloga i wszystkich Czytelników.

    Lech | blog o wekslach

    23 Gru 11 18:10

Skomentuj