Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy dłużnik może założyć spółkę zoo”

komentarze 2

Ktoś też wpisał w wyszukiwarce – „czy dłużnik może założyć spółkę zoo”. Może. Nawet jeżeli został orzeczony w stosunku do niego sądowy zakaz prowadzenia działalności gospodarczej na własny rozrachunek i zasiadania w radach nadzorczych i reprezentowania spółek, to może być jej wspólnikiem. Tak myślę.  Nie może wtedy jednak zostać członkiem jej rady nadzorczej ani prezesem czy w ogóle członkiem zarządu.

Już kilku takim, od których nie mogłem ściągnąć długu, „załatwiłem” z sądu taki papierek – zakaz. Kliku też, postraszonych przeprowadzeniem tej procedury, zapłaciło dług. O, właśnie, macie więc kolejny straszak na dłużników, Szanowni Czytelnicy – wierzyciele.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

15/12/2011

kategoria: spółka z o.o.

Komentarze do '„czy dłużnik może założyć spółkę zoo”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy dłużnik może założyć spółkę zoo”'.

 1. Witam, planuję otwarcie spółki z o.o. ale mam kilku komorników na karku w związku z długami obecnie prowadzonej działalności gospodarczej. Dodam, że do spółki wchodzę ze wspólnikiem i nie chcę go narazić na nieprzyjemności.
  Jaką formę spółki najlepiej wybrać i w jaki sposób zabezpieczyć swoje interesy by móc w końcu odciąć spiralę ciągnących się długów.

  RM

  16 Sty 17 09:19

 2. Spółka z o.o. jest w takim wypadku często wybieraną forma prowadzenia działalności. Komornik nie będzie mógł prowadzić egzekucji ani przeciwko spółce z.o.o. ani przeciwko wspólnikowi.

  admin

  16 Sty 17 10:13

Skomentuj