Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak długo komornik zajmuje konto bankowe”

komentarzy 7

Ktoś zapytał w wyszukiwarce – „jak długo komornik zajmuje konto bankowe”. No, komornik wysyła listem poleconym zajęcie konta bankowego do banku, który to konto prowadzi. W banku muszą wykonać polecenie komornika – zająć konto bankowe. Zapewne muszą to zrobić bezzwłocznie, cokolwiek to oznacza.

Konto pozostanie zajęte aż do odzyskania całego długu, albo do umorzenia postępowania egzekucyjnego z powodu bezskuteczności. Jak jednak już nieraz pisałem na tym blogu, często dłużnicy otrzymują odpis zajęcia konta od komornika szybciej niż otrzymują je banki. A ponieważ (prawie) każdy dłużnik ma konto internetowe, to ma w takim wypadku czas na to, aby pieniądze przelać np. na konto mamy albo żony, zanim bank wykona zajęcie komornicze. Niektórzy mają kilka kont i przelewają sobie…  Nie wolno tak robić dłużnikowi, ale wiele jest rzeczy których robić nie wolno a się robi.

13/12/2011

Komentarze do '„jak długo komornik zajmuje konto bankowe”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„jak długo komornik zajmuje konto bankowe”'.

 1. mogę pomóc odzyskać zablokowane środki za rachunku – piszcie zajetekonto@vp.pl

  janek

  9 Mar 12 11:35

 2. czy można uniknąć windykacji choć na jeden miesiąc po przez np: tuż przed wypłatą wynagrodzenia zmienić bank…

  marek

  4 Gru 12 17:31

 3. Nie można, ponieważ komornik zajmuje wynagrodzenie w zakładzie pracy a nie na koncie bankowym. Zakład pracy otrzymuje od komornika polecenie przelewania wynagrodzenia na konto komornika.

  admin

  4 Gru 12 18:28

 4. a jeśli dług zostaje spłacony w całości a komornik nie ma czasu odblokowac konta ani wycofać nakazu zapłaty od pracodawcy( pani w kancelarii powiedziała ze jest zawalona robotą i nie ma czasu , i nie wiadomo kiedy będzie miała, na pewno nie w tym tygodniu a w przyszłym nie wie ) to co robić? Za niedługo wypłata z której znów zostanie potrącona większość i na dalej zablokowane konto wpłynie ok. 1000 zł mimo iż potwierdzone telefonicznie mamy iż spłacona została całość i nie mamy już długu? Zarobek meża jest jedynym dochodem naszej 5 osobowej rodziny a wiem ze na oddanie od komornika nadwyżki czeka się miesiącami więc to nie wchodzi w grę. jak temu przeciwdziałać?

  iva

  26 Sie 13 16:23

 5. Napisać skargę do prezesa sądu rejonowego a odpis faksem przesłać komornikowi najpierw (żeby szybko dostał). W skardze napisać między innymi, co usłyszałaś, czyli że „nie ma czasu i nie wiadomo kiedy będzie miała”.

  admin

  26 Sie 13 18:17

 6. Komornicy bardzo często działają bezprawnie ale w Polsce traktowani są jak święte krowy” Ja miałem sytuację w której sąd anulował nakaz płatniczy ale komornik nadal, pomimo kilku interwencji telefonicznych nadal blokował moje konta. Działał bezprawnie śmiejąc mi się w twarz. Zadzwoniłem do prokuratury i doradzono mi aby złożyć doniesienie na komornika o możliwości popełnienia przestępstwa u nich lub w najbliższej jednostce policji. Te „święte krowy nie mogą pozostawać bezkarne. Żerują na ludzkim nieszczęściu sprzedając za bezcen nasze ciężko wypracowane mienie, budują sobie pałace i jeżdżą samochodami za kilkaset tysięcy złotych.

  Janek

  10 Lut 15 07:33

 7. Takich spraw nie załatwia się bowiem telefonicznie.

  admin

  10 Lut 15 10:01

Skomentuj