Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak długo komornik zajmuje konto bankowe”

komentarzy 7

Ktoś zapytał w wyszukiwarce – „jak długo komornik zajmuje konto bankowe”. No, komornik wysyła listem poleconym zajęcie konta bankowego do banku, który to konto prowadzi. W banku muszą wykonać polecenie komornika – zająć konto bankowe. Zapewne muszą to zrobić bezzwłocznie, cokolwiek to oznacza.

Konto pozostanie zajęte aż do odzyskania całego długu, albo do umorzenia postępowania egzekucyjnego z powodu bezskuteczności. Jak jednak już nieraz pisałem na tym blogu, często dłużnicy otrzymują odpis zajęcia konta od komornika szybciej niż otrzymują je banki. A ponieważ (prawie) każdy dłużnik ma konto internetowe, to ma w takim wypadku czas na to, aby pieniądze przelać np. na konto mamy albo żony, zanim bank wykona zajęcie komornicze. Niektórzy mają kilka kont i przelewają sobie…  Nie wolno tak robić dłużnikowi, ale wiele jest rzeczy których robić nie wolno a się robi.

komentarzy 7 do '„jak długo komornik zajmuje konto bankowe”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack do '„jak długo komornik zajmuje konto bankowe”'.

 1. mogę pomóc odzyskać zablokowane środki za rachunku – piszcie zajetekonto@vp.pl

  janek

  9 Mar 12 at 11:35

 2. czy można uniknąć windykacji choć na jeden miesiąc po przez np: tuż przed wypłatą wynagrodzenia zmienić bank…

  marek

  4 Gru 12 at 17:31

 3. Nie można, ponieważ komornik zajmuje wynagrodzenie w zakładzie pracy a nie na koncie bankowym. Zakład pracy otrzymuje od komornika polecenie przelewania wynagrodzenia na konto komornika.

  admin

  4 Gru 12 at 18:28

 4. a jeśli dług zostaje spłacony w całości a komornik nie ma czasu odblokowac konta ani wycofać nakazu zapłaty od pracodawcy( pani w kancelarii powiedziała ze jest zawalona robotą i nie ma czasu , i nie wiadomo kiedy będzie miała, na pewno nie w tym tygodniu a w przyszłym nie wie ) to co robić? Za niedługo wypłata z której znów zostanie potrącona większość i na dalej zablokowane konto wpłynie ok. 1000 zł mimo iż potwierdzone telefonicznie mamy iż spłacona została całość i nie mamy już długu? Zarobek meża jest jedynym dochodem naszej 5 osobowej rodziny a wiem ze na oddanie od komornika nadwyżki czeka się miesiącami więc to nie wchodzi w grę. jak temu przeciwdziałać?

  iva

  26 Sie 13 at 16:23

 5. Napisać skargę do prezesa sądu rejonowego a odpis faksem przesłać komornikowi najpierw (żeby szybko dostał). W skardze napisać między innymi, co usłyszałaś, czyli że „nie ma czasu i nie wiadomo kiedy będzie miała”.

  admin

  26 Sie 13 at 18:17

 6. Komornicy bardzo często działają bezprawnie ale w Polsce traktowani są jak święte krowy” Ja miałem sytuację w której sąd anulował nakaz płatniczy ale komornik nadal, pomimo kilku interwencji telefonicznych nadal blokował moje konta. Działał bezprawnie śmiejąc mi się w twarz. Zadzwoniłem do prokuratury i doradzono mi aby złożyć doniesienie na komornika o możliwości popełnienia przestępstwa u nich lub w najbliższej jednostce policji. Te „święte krowy nie mogą pozostawać bezkarne. Żerują na ludzkim nieszczęściu sprzedając za bezcen nasze ciężko wypracowane mienie, budują sobie pałace i jeżdżą samochodami za kilkaset tysięcy złotych.

  Janek

  10 Lut 15 at 07:33

 7. Takich spraw nie załatwia się bowiem telefonicznie.

  admin

  10 Lut 15 at 10:01

Skomentuj