Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„co napisać w sprzeciwie od nakazu zapłaty”

komentarze 4

Ktoś zapytał w wyszukiwarce – „co napisać w sprzeciwie od nakazu zapłaty”. No, Kolego, jak Ty o coś takiego pytasz, to znaczy, że sprawa jest czysta i nie masz nic do zarzucenia wierzycielowi a dług jest bezsporny. 

Nieładnie, Kolego, nieładnie. Chcesz przeciągnąć sprawę w sądzie, opóźnić wydanie przez sąd tytułu wykonawczego i wjazd komornika na Twoje konto bankowe, pensję, na chatę. Oj, nieładnie, nawet bardzo nieładnie. Pisze taki jeden z drugim w sprzeciwie np. „Pozwany podnosi, że pożyczkę spłacił na ręce powoda i wnosi o przesłuchanie pozwanego na tę okoliczność” i już sąd wyznaczać musi rozprawę a wierzyciel w nerwach czeka miesiącami nawet. Bardzo nieładnie, Kolego. A później, co? Pewnie wniosek o uzasadnienie wyroku, apelacja, wniosek o zwolnienie z opłaty od apelacji, zażalenie na odrzucenie wniosku o zwolnienie z opłaty… Bardzo nieładnie, Koleś.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

04/12/2011

Komentarze do '„co napisać w sprzeciwie od nakazu zapłaty”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„co napisać w sprzeciwie od nakazu zapłaty”'.

 1. hehehe.. niezła porada 😉

  Art

  4 Gru 11 21:27

 2. Z tym zwolnieniem od kosztów apelacji, to jak wierzyciel się zdenerwuje, to sam zapłaci 😉

  A co do przedłużania prawomocności, to rzeczywiście porażka systemu. Ale też i wina przedsiębiorców, że weksla nie użyją (przed powstaniem zaległości) 🙂

  Lech | blog o wekslach

  4 Gru 11 21:52

 3. Mam pytanie techniczne w sprawie EPU. Czy po złożeniu sprzeciwu przez pozwanego, a nie przesłaniu przez powoda dokumentów w wyznaczonym terminie przez sąd i zamknięciu tej sprawy przez sąd, zwracana jest powodowi opłata sądowa?

  Barek

  10 maja 15 12:05

 4. W takim przypadku postępowanie zostanie umorzone jednak z tego co pamiętam (miałem takie przypadki), to sąd nie zwracał ani części opłaty.

  admin

  10 maja 15 14:42

Skomentuj