Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Z komornikiem za rączkę, jak z dzieckiem

komentarzy 7

Właśnie już chyba z dwudziestemu komornikowi „spotkanemu” w mojej karierze musiałem podpowiedzieć, co trzeba zrobić, aby odzyskać dług od dużej firmy handlującej pełną parą i jednocześnie dowiedzieć się o jej nowym koncie firmowym:

Uprzejmie wnoszę o dokonanie czynności spisania w siedzibie firmy dłużnika jego kontrahentów z wystawionych przez dłużnika faktur sprzedaży i zajęcie wierzytelności u takich kontrahentów oraz o zajęcie konta figurującego na tych fakturach. W razie oporu ze strony dłużnika, wnoszę o dokonanie tej czynności w asyście Policji.

Zapomniałem o tej sprawie a tu egzekucja komornicza ślimaczy się już pół roku chyba. No, pewnie za dwa, trzy tygodnie będę miał kasę na koncie z tego dłużnika.

Przeczytaj też: Czy biuro rachunkowe musi udzielić informacji komornikowi?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

21/11/2011

Komentarze do 'Z komornikiem za rączkę, jak z dzieckiem'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Z komornikiem za rączkę, jak z dzieckiem'.

 1. Sprytnie 🙂

  PogromcaWspolnot

  21 Lis 11 21:33

 2. He he dobre, ale ksiegowość znajduje się w firmie zewnętrznej pod nazwą Kancelaria Doradcy Podatkowego, a tu kicha, nie poda, tajemnica służbowa tylko sąd zwolni.

  Pako

  22 Lis 11 08:51

 3. Duże firmy, spółki z o.o., S.A…. zwykle mają ksiegowość u siebie.

  admin

  22 Lis 11 08:58

 4. Czyli księgowość zewnętrzna w dużej części chroni przed komornikiem? Dobrze rozumiem?

  eM

  22 Lis 11 10:50

 5. Nie wiem, muszę zapytać jakiegoś komornika, czy faktycznie biuro księgowe dłużnika może go spławić zasłaniając się tajemnicą w takiej sytuacji.

  admin

  22 Lis 11 22:12

 6. Posiadając umowę z kancelarią podatkową, ma ona obowiązek zachowania tajemnicy, w tym wszelkich danych o kontrahentach i obrotu z nimi – nie dotyczy US. Ujawniając takie informację komornikowi bez zgody zleceniobiorcy narażają się na postępowanie. Komornik w przedmiotowej sprawie może złożyć wniosek do sądu. Tylko sąd może zwolnić z tajemnicy służbowej. Inną formą grania na czasie które wykorzystują dłużnicy jest stworzenie w firmie pomieszczenia z nazwą innej firmy,w której mieści się księgowość.

  Pako

  23 Lis 11 08:14

 7. A banki są związane tajemnicą bankową, ale jak komornik pyta o konta i inne takie, to mają mu grzecznie udzielić informacji, bo inaczej „wpierdol”. Nie jestem więc pewien co do kancelarii podatkowych, czy „szefowa” może się stawiać zasłaniając tajemnicą przed komornikiem, ale nie twierdze też zdecydowaniem, że nie.

  admin

  23 Lis 11 08:44

Skomentuj