Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak zniechęcić negocjatora telefonicznego”

komentarzy 8

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „jak zniechęcić negocjatora telefonicznego”. Domyślam się chyba słusznie że chodzi o windykatora, jak go zniechęcić, żeby przestał wydzwaniać w sprawie długu.

No ja bym powiedział np. „Panie, nie ma żadnego długu, proszę nie dzwonić do mnie w tej sprawie, bo za każdym razem odłożę słuchawkę. Nie będę tego wyłuszczał i dowodził Panu, tylko w sądzie jak mnie pozwiecie. Od rozstrzygania sporów są proszę Pana sądy, a nie jakieś dziwne firmy windykacyjne.

Chcecie Wy zostać moim dłużnikiem, ale naprawdę, to proszę bardzo – pozwijcie mnie o zapłatę tego rzekomego długu. Po oddaleniu powództwa będziecie mieli do zapłaty zwrot kosztów procesowych dla mnie, bo na złość Wam wezmę sobie prawnika choć sam też sobie poradziłbym. Informuję Pana raz jeszcze, że zakłóca mi Pan mój mir domowy w sprawie wierzytelności – długu którego nie ma, proszę zapytać się prawnika, jakie mogą być tego konsekwencje dla Pana. Dziękuję, żegnam lub do zobaczenia w sądzie „

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 5 Ocena średnia: 4]

15/11/2011

kategoria dłużnicy

Komentarze do '„jak zniechęcić negocjatora telefonicznego”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„jak zniechęcić negocjatora telefonicznego”'.

 1. mooooocarz…! Thanks.

  Tańczący z długami

  15 Lis 11 20:20

 2. Myślisz, że takimi tekstami spławisz windykatora ?
  Grubo się mylisz… 🙂

  Piotrek

  15 Lis 11 20:29

 3. Nie spławię? A co, przez okno wejdzie, drzwi wyważy? Czy może Policji nie ma już w Polsce?

  admin

  15 Lis 11 20:37

 4. jeszcze nieźle działa – może nie na windykatorów tylko na akwizytorów wszelkiej maści – „Proszę poczekać, moment..” i odłożyć telefon bez rozłączania.. i wrócić do swoich zajęć..

  Art

  15 Lis 11 21:11

 5. Na akwizytorów to mam np. „My na razie nie będziemy zmieniać abonamentu bo… CIACH!” odłożyłem słuchawkę. dzwoni za chwile jeszcze raz to nie podnoszę. Przecież „zdążyłem” powiedzieć że nie.

  admin

  15 Lis 11 21:24

 6. PIEKNE…

  PogromcaWspolnot

  21 Lis 11 21:44

 7. Ok, a co jeżeli jest to windykacja firmowa? Tzn. jest klient który nie płaci za FV, dział windykacji (telefoniczny/mailowy) nic nie może wskórać, jak zachęcić klienta, aby go nie stracić, a żeby zapłacił?

  rnlp

  16 Lis 11 09:37

 8. Na „miękkiej” windykacji nie znam się niestety…

  admin

  16 Lis 11 10:51

Skomentuj