Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Sprawdź go więc i donieś do prokuratury

1 komentarz

Taki mail: Chciałbym zlecić Państwu windykację należności za wykonane usługi. Dłużnik zaprzestał działalności gospodarczej w 2010 roku, wszelki kontakt z nim urwał się w połowie 2010 roku, wyprowadził się z miejsca zamieszkania, nie wiadomo gdzie przebywa. Z moich informacji wynika, że żyje w dostatku prowadząc działalność gospodarczą w Warszawie pod innymi danymi osobowymi. Proszę o informację jakie dokumenty ponad zamieszczone w załącznikach powinienem Państwu dostarczyć. Jakie są inne ewentualne warunki do spełnienia przeze mnie w celu skutecznego ściągnięcia należności.

Nie wiem jak to Policja robi (muszę się zapytać kumpli z Policji), ale dość skutecznie ustalają miejsca pobytu takich dłużników co to „adresat wyprowadził się” i brak nowego meldunku. Warunkiem jest złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – w tym wypadku wyłudzenia. Znając życie to jest wysoce prawdopodobne, to ten dłużnik o którym Pan pisze, miał już inne wymagalne długi zanim zarobił dług wobec Pana. Ustalenie takich wcześniejszych długów mogłoby przesądzić o postawieniu mu zarzutu wyłudzenia w Pana sprawie (mając już długi wiedział że Panu nie zapłaci, nie miał zamiaru a do tego „się zmył”).

Przeczytaj też: „jak znaleźć inne długi dla prokuratury”

Jest też prawdopodobne, że w najbardziej zasobnym rejestrze długów są już o nim wpisy od innych wierzycieli. Jak są, to wydrukować i do prokuratury zawiadomienie z załączeniem wydruków i z łopatologiczną informacją iż zważywszy te wcześniejsze długi, Pana zdaniem wiedział że i Panu nie zapłaci czyli dopuścił się wyłudzenia, bo na tym to przestępstwo w biznesie najczęściej polega. Jak go Policja namierzy i wezwie to może się przestraszyć i zapłacić Panu zanim sprawa nabierze tempa.

Przeczytaj też: „windykacja długów w prokuraturze”

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

09/11/2011

kategoria: wyłudzenie

1 komentarz do 'Sprawdź go więc i donieś do prokuratury'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Sprawdź go więc i donieś do prokuratury'.

  1. Popieram – to darmowa metoda windykacji takie doniesienie.

    kojotek

    10 Lis 11 13:47

Skomentuj