Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy dłużnik może wyjechać z kraju”

komentarzy 105

Ktoś zapytał w wyszukiwarce – „czy dłużnik może wyjechać z kraju”. Oczywiście że może wyjechać, paszportu nie zabierają i zakazu wyjazdu za granicę nie nakładają. Wielu dłużników wyjeżdża za granicę po to aby nie dać się zwindykować, zlicytować za długi. Niektórzy przed wyjazdem zaciągają długi pożyczając pieniądze gdzie tylko się da aby mieć je na rozpoczęcie nowego życia za granicą. Chyba najłatwiej dłużnik może pożyczyć na portalach społecznościowych, zwłaszcza tutaj.

Niektórzy zamyślają też o sprzedaniu własnego dowodu osobistego przed wyjazdem… Innymi słowy, wyłudzają, nie mają zamiaru oddać. Jednak gdy w takiej sytuacji jako wierzyciel zgłosisz do prokuratury wyłudzenie, to niekoniecznie coś wskórasz. Dłużnik mógłby przecież bronić się twierdząc, że wyjechał za granicę nie po to aby uciec przed odpowiedzialnością cywilną (egzekucją długu) ale po to aby zarobić, wrócić i oddać pieniądze. Wyjazdy dłużników za granice bez zapowiedzi są zaiste wkurzające, także dla mnie jako windykatora, gdy mailem otrzymuję zapytanie o windykację. Jak czytam „…dłużnik przebywa gdzieś za granicą, prawdopodobnie w Anglii…” to odechciewa mi się wszystkiego na kilka minut.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 180 Ocena średnia: 4.7]

30/10/2011

kategoria: zadłużenie

Komentarze do '„czy dłużnik może wyjechać z kraju”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy dłużnik może wyjechać z kraju”'.

 1. mam pytanie moj szwagier ma dlugi w funduszu elimentacyjnym czy w takiej sytuacji moze wyjechac za granice do Niemiec .jesli wyjezdza na swieta do rodziny?

  mini

  25 Gru 11 10:20

 2. Zadłużenie wobec kogokolwiek nie nakłada automatycznie na dłużnika zakazu wyjazdu za granicę.

  admin

  25 Gru 11 13:29

 3. Mam kilka zadłużeń i chciał bym zapytać czy odprawa na lotniku moze mnie zatrzymać?

  Anonim

  11 Mar 12 22:38

 4. Absolutnie nie. Tylko w przypadku gdyby był Pan/Pani ścigany/a listem gończym czy też ENA.

  Rex

  11 Mar 12 23:41

 5. Była żona mojego narzeczonego wyjechała do Anglii pozostawiając olbrzymie długi i co komornik stwierdził,że nie działają w Anglii tylko na terenie Polski.Czyli brać długi i w nogi rodacy.

  liliana

  9 Kwi 12 16:11

 6. Przecież to oczywiste, że polski komornik nie będzie działał na całym świecie, podobnie jak oczywiste jest, że wierzyciele mogą przenieść się z egzekucją za granicę.

  Lech | blog o wekslach

  9 Kwi 12 17:58

 7. Witam. Chciałbym wyjechać na Ukrainę, a mam sądowy nakaz zapłaty. Czy w takim wypadku mogą mnie zatrzymać na granicy ?

  kris

  13 Mar 13 08:44

 8. Nie mogą, nie będą nawet wiedzieć o tym.

  admin

  13 Mar 13 08:59

 9. Witam wszystkich mam kilka długów u wierzycieli i inne chciałbym zapytać czy dojdą do mnie poza granicami UE np. W Norwegii i czy nakazał ekstradycję ? bardzo proszę o odpowiedz.

  are.e

  28 Sty 15 11:17

 10. No, jak się uprą, to spróbują Cię znaleźć celem zlecenia egzekucji tamtejszym komornikom / firmom windykacyjnym ale czy będzie im się chciało, to inne pytanie…

  Za długi nie ma ekstradycji tylko w sprawie przestępstwa. Zaciągnięcie i niespłacenie długu nie jest przestępstwem, no chyba że dopatrzą się w tym oszustwa.

  admin

  28 Sty 15 12:24

 11. Witam mam pytanie bardzo ważne

  kamil

  24 Lip 15 20:01

 12. Proszę pytać więc, albo tutaj albo mailem.

  admin

  24 Lip 15 20:36

 13. mam kilka nie spłaconych mandatów czy może to zabronić mi wylotu za granice

  karol

  14 Mar 16 17:46

 14. Nie

  admin

  14 Mar 16 20:38

 15. Te windykator podaj swoj adres a wycenie twoje zycie na mniej niz grosz jesli masz az tak zle skroce twoje marne pijawkowe zycie 10000% satysfakcji troche pocierpisz bo bede cie przy zyciu utrzymywal joko jestem anestaziologiem ale obiecuje skoncza sie twoje problemy gwarantuje

  Paul

  26 Mar 16 12:41

 16. No i co tak chrzanisz bez sensu człowieku…

  admin

  26 Mar 16 13:37

 17. Witam.
  Moje pytanie jest następujace.
  Mieszkam na stałę w Anglii w Polsce nie byłem kilka lat.
  Nie dawno dowiedziałem się od moich rodziców ze przyszedł windykator który powiedział że syn czyli ja nie zapłacił kiedyś tam kary za przejazd pociągiem.
  Chce lecieć do Polski w odwiedziny. i tu moje pytanie.
  Czy mogą mnie zatrzymać na lotnisku przylatując lub wylatując z Polski ?

  Anonim

  24 Kwi 16 01:08

 18. Nie mają prawa, Państwa Polskiego to nie obchodzi, to sprawa linii kolejkowych.

  admin

  24 Kwi 16 06:07

 19. Witam i dziękuję za odpowiedź.
  Mam jeszcze jedno pytanie.
  Czy mogą zatrzymać na polskim lotnisku przy przylocie lub wylocie jeżeli mam zadłużenie komornicze, windykacyjne, za podżyrowanie nie spłaconego kredytu ?

  Anonim

  24 Kwi 16 10:16

 20. Nie mogą, chyba że toczy się postępowanie karne w sprawie podejrzenia wyłudzenia itp. Sam komornik jednak to sprawa wyłącznie cywilna.

  admin

  24 Kwi 16 10:26

 21. Witam mam pytanie mieszkam od roku za granicą.. W Polsce mam trochę nie pozalatwianych spraw typu komorników.. Część długów splacilam już ale jeszcze jest ich znaczna ilość.. Wybieram się na wakacje z Uk do Hiszpanii czy mogą mnie zatrzymać na granicy?

  Kasia

  22 maja 16 16:02

 22. Nie mogą, choćbyś miała w sumie 100 mld złotych długów… Możesz nawet tabliczkę na szyi zawiesić z informacją, że tyle masz długów a i tak nie mają prawa Cię zatrzymać.

  admin

  22 maja 16 16:22

 23. witam! mam pytanie od jakiegoś czasu mieszkamy z mężem w niemczech teraz chcemy wrócic do Polski z tym że zalegamy z czynszem od jakiegoś czasu . Czy moga nas znależć i chcieć zwrotu?

  piłka1

  16 Lip 16 21:44

 24. Jest to oczywiście możliwe natomiast nie wiadomo, czy wierzyciel będzie Was szukał, czy uzyska (uzyskał) prawomocny wyrok i wniesie do komornika o egzekucję. Komornik może zapytać w bankach o wasze konta i je zająć, w urzędach o inne składniki majątku, no i aktualnego adresu może się dowiedzieć.

  admin

  16 Lip 16 22:01

 25. bardzo dziekuję za odpowiedz

  piłka1

  16 Lip 16 22:04

 26. witam!mieszkam w Niemczech i chcę wrócić do Polski tylko mam założony internet umowa jest na 3 lata a ja mam go niecały rok . jak rozwiązać umowę nie ponosząc kosztów ?

  anonim 15

  6 Wrz 16 13:27

 27. Zapewne nie ma takiej możliwości aby rozwiązać umowę już i dodatkowych kosztów nie ponosić.

  admin

  6 Wrz 16 13:37

 28. Witam. Odziedzyczyłam spadek (dług) w Polsce. Skontaktowałam się z prawnikiem i niestety mam dzieci co za tym idzie zrzeczenie się spadku nie jest proste ani tanie. Moje pytanie brzmi czy jak nie zrobię nic to czy sąd będzie mnie tutaj ścigał za ten spadek?

  Doris

  28 Paź 16 01:50

 29. Sąd nie ściga z powodu długów spadkowych lecz wierzyciele. Jeżeli przebywasz za granicą, to prawdopodobieństwo że będą Cię ścigać jest znacznie mniejsze niż w Polsce ale nie wiem, co zdecyduje jeden czy drugi wierzyciel.

  admin

  28 Paź 16 09:11

 30. witam, mamy z mezem kilka dlugow na ok 50000 zl mieszkamy w niemczech od dwoch lat i i yc dwoch lat nie splacmy swoich dlugow mamy w polsce mieszkanie wlasnosciowe w zwiazku z czym mam pytanie czy jadac na swieta do polski mzemy zostac zatrzymani ze nie splacamy i nie kontktujemy sie w sprawie zobowiazan? staramy sie z mezem wyjsc z dlugow

  roksana

  4 Gru 16 22:44

 31. Jeżeli nie wszczęto przeciwko Wam postępowania karnego w sprawie tych długów – o wyłudzenie, to nie maja prawa Was zatrzymać.

  admin

  5 Gru 16 08:19

 32. Witam. Mieszkam w UK, jakis czas temu moj dobry kumpel (ktory mieszkal razem ze mna) przeprowadzil sie do Czech (panna z Ostravy+ niezla praca na miejscu) zostawiajac niesplacona karte kredytowa (1000funtow) i debet na koncie (2500F z hakiem), przestalem otwierac jego listy (pozwolil na to wczesniej) gdyz nie chce sobie zaprzatac glowy czyimis problemami, pytanie: czy jezeli bank przekaze to firmie windykacyjnej to nie beda mi zawracac glowy (nachodzic mnie regularnie), i czy takze jego moga spotkac nieprzyjemnosci tam gdzie obecnie przebywa(kol. twierdzi ze dlug z amaly i nie oplaca im sie ale czy to prawda)?

  gosciu7

  7 Gru 16 04:24

 33. Skoro nie ty jesteś dłużnikiem to nie mają prawa Ciebie nachodzić. Powiedzieć im, że kolega wyjechał, nie miesza tu już, możesz im machnąć dokumentem tożsamości przed oczami, że Ty to nie on a jak to nie pomoże, to zgłosić temat nękania na policję.

  Co do długu, to nie jest taki znowu mały, nawet jak na zachodnie realia. W Polsce firmy windykacyjne ganiają i za kilkuset złotowymi długami. Inna sprawa natomiast, to windykacja takiego długu za granicą (dług z UK a dłużnik w Czechach). Faktycznie może się wierzycielowi nie chcieć szukać dłużnika nie wiadomo gdzie i załatwiać męczyć z formalnościami prawnymi w obcym państwie.

  admin

  7 Gru 16 07:55

 34. Witam mam problem a mianowicie moja mama zadłużyła mieszkanie na 55~ tyś zł (mieszkałam razem z nią podczas powstawania długu ale byłam nie letnia i musze spłacic tyle samo co ona …) zeszłam z długu na 49 … tys ale odetki mnie zjadają a spłacam juz 3 lata komornik zajął już moje konto bankowe na które przychodzą moje alimenty i wypłata wypłąciłam swoje alimenty z konta i została moja wypłata która zostałą cała zamrożona (2 tys zł) i powiedziano mi ze kwota wolna do wypłaty została przekroczona i nie moge wiecej wypłacic czyli na świeta zostaje prawie że z niczym . Więc mam pytanie do jakiego kraju moge wyjechcać żeby ”Polska” mnie nie sięgła i żebym mogła zacząć życie na nowo

  dogorywająca

  13 Gru 16 14:31

 35. Komornik polski w żadnym innym kraju nie może działać. A czy wierzycielowi będzie chciało się Pani szukać gdzieś za granicą (ponosiwszy znaczne koszty a skutek niewiadomy) to nie wiem.

  admin

  13 Gru 16 16:05

 36. Witam. Czy za nie zamkniete konto w banku, nie uregulowany council tax w uk, jakies 6lat temu , mogę być zatrzymany na lotnisku w uk? Chce jechac tylko na święta?

  ja

  16 Gru 16 13:07

 37. Nie znam brytyjskiego prawa, tylko polskie. Coś gdzieś czytałem kiedyś, że będą z Anglii pozbywać się dłużników – imigrantów ale szczegółów nie znam.

  admin

  16 Gru 16 13:08

 38. Witam, Z powodu nie placonych w całości alimentów moja ex podała mnie do komornika , odbyłą sie sprawa sądowa ( wszystko bez mojej wiedzy gdyż przebywam w UK) wydaje mi się że podpierając się wyrokiem sądu komornik zajął mi konto polskie na kwote 20tys, do tego splacam na tym koncie kredyt odnawialny i przelewałem mojej ex pieniądze (około 50% należytych alimentów 800zl/mc) teraz konto mam zablokowane, nie jestem w stanie przelewac alimentów, ale też nie stać mnie na spłacenie blokady konta przez komornika. Nie wiem co najlepiej zrobić. Czy komornik może zablokować także moje angielskie konto? Gdyby tak się stało to już całkiem leżę :/ Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedź.

  Paw

  20 Gru 16 22:11

 39. Nie, polski komornik nie zablokuje konta w banku za granicą.

  admin

  21 Gru 16 04:53

 40. Witam mam dlugi na 150tys w polsce splacalem dosc dlugo ale stracilem prace i wyjechalem do niemiec czy jak niemam meldunku w polsce ani nic na siebie to komornik bedzie mnie szukal czy umozy na jakis czas egzekucje dziekuje

  marek

  21 Sty 17 14:54

 41. Umorzy.

  admin

  21 Sty 17 19:21

 42. Witam mam pytanie, mam komrnika ktury zajał mi konta w Polsce, chce jechac na Ukraine i otworzyc dzialalnosc gospodarcza co wiaze sie z otworzeniem tam konta bankowego. Czy komornik bedzie mial wglad do niego i mozliwosc sciagniecia mojego zadluzenia?

  jacek

  30 Mar 17 11:49

 43. Nie ma polski komornik takich możliwości.

  admin

  30 Mar 17 11:52

 44. Witam, mam trochę długów w pl, komorników i jestem w Anglii. Chcę z dziewczyną lecieć na 2 tyg wakacji w lipcu do Polski. Nie byłem jakieś 2 lata. Czy istnieje możliwość zatrzymania mnie na lotnisku w jedną lub drugą stronę? czy mogę lecieć spokojnie? Bardzo się obawiam, w dodatku mam wszystko w Anglii. Jedynie w Pl jestem zameldowany. Proszę o odpowiedź

  Anonim

  3 Kwi 17 17:09

 45. Można spokojnie lecieć. Zakładam, że nie masz sprawy karnej np. o wyłudzenie.

  admin

  3 Kwi 17 18:54

 46. Nie mam, a przynajmniej nic o tym nie wiem. Sprawdzałem informacje na temat poszukiwań na stronach policji i interpolu. Dosłownie popadam w paranoje a długi są tak duże że nie dam rady ich spłacić od razu. Dziękuję za pomoc!

  Anonim

  3 Kwi 17 18:59

 47. Witam. 3 lata temu wróciłem z Anglii po rozstaniu z partnerka. Nie opłaciłem Council tax (ok 500-600 funtów) do daty wyjazdu nie otrzymałem żadnego pisma. Teraz z Polski z nową partnerka planujemy wylot na tydzień do Niemiec i obawiam się czy nie zostanę zatrzymany na lotnisku (bo po takim czasie sprawa pewnie była w sądzie) dodam że wszędzie posługiwalem się polskim dowodem (w banku, przy wynajmie mieszkania) więc polski adres mają, ale nigdy nie otrzymałem tutaj żadnego pisma z urzędu czy z sądu (ostatniego adresu w UK nie mam jak sprawdzić). Proszę o odpowiedź czy mogą mnie zatrzymać na lotnisku?

  Anonim

  5 Kwi 17 18:56

 48. W Polce nie zatrzymuje się ludzi z powodu długów, no chyba że toczy się postępowanie karne w sprawie na przykład o wyłudzenie.

  admin

  6 Kwi 17 08:28

 49. Czy istnieje możliwość sprawdzenia tego? Np. Jeśli rozliczalem się w Polsce z ZUS, pracowałem legalnie, założyłem konto w banku, w zeszłym roku zgłaszałem włamanie na policji nie zostałby wówczas w jakikolwiek sposób poinformowany/zatrzymany? Martwi mnie to bo wraz z nami będzie podróżować dziecko mojej partnerki i że względu na nie nie chciałbym by były tego swiadkiem

  Anonim

  6 Kwi 17 14:41

 50. Skoro Ty zgłaszałeś a nie jesteś przestępcą, to nie mogą Cię zatrzymać. Chodzi o wydany list gończy; za pokrzywdzonymi nie wydają listów gończych.

  admin

  6 Kwi 17 16:57

 51. Witam , czy mając długi wobec banku (bank wypowiedział mi umowę , wiec chyba nawet ze swojego konta bankowego WBK nie mogę korzystać ) czy mogę założyć nowe konto w jakimkolwiek innym banku?

  Karolina

  15 Kwi 17 20:30

 52. Oczywiście że możesz.

  admin

  15 Kwi 17 21:49

 53. A bank w którym jestem zadłużona nie przejmie mojego rachunku w nowym banku ?

  Karolina

  16 Kwi 17 00:33

 54. Oraz moje kolejne pytanie : czy jeśli nie nam w Polsce meldunku ani zatrudnienia to czy sąd / komornik może chcieć cokolwiek wyegzekwować od mojej matki lub siostry? Po ojcu mam 20% mieszkania

  Karolina

  16 Kwi 17 01:18

 55. Bank w którym jesteś zadłużona nie może przejąć rachunku bankowego który masz w innym banku. Matka i siostra nie odpowiadają za Twoje długi.

  admin

  16 Kwi 17 07:40

 56. Witam rok temu odbyła się sprawą cywilna i został wydany nakaz zapłaty na kwotę 150 tys z tytułu naprawienia szkody wobec pracodawcy. Nie mając innego wyjścia wyjechałem do UK wcześniej wymeldowujac się. Rodzina poinformowała mnie że policja pytała o mój adres zamieszkania ( domyślam się że na prośbę komornika ) Czy chcąc wrócić na wakacje do Polski powinienem się obawiać zatrzymania ? . Dodam że żadne pisma nie zostały odebrane pojawił się komornik ale otrzymał informację że wyjechałem .Czy powinienem się kontaktować z policją by udzielono mi odpowiedzi o powód zapytania o mój obecny adres?( byli tylko raz )

  robert

  19 Kwi 17 22:49

 57. Według mojej wiedzy policja nie ustala adresu na wniosek komornika. Komornik sam może przyjść i zapytać domowników o adres dłużnika. Możesz zapytać policję o co chodzi ale nie wiem czy telefonicznie udzielą Ci takiej informacji. Jeżeli toczy się postępowanie karne to mogą Cię zatrzymać.

  admin

  20 Kwi 17 09:11

 58. Witam czy będąc na liście dłużników niewypłacalności gdy komornik umorzył postępowanie moge swobodnie podróżować z UK do Polski i z powrotem?

  Piotr

  24 Kwi 17 15:15

 59. Możesz swobodnie podróżować.

  admin

  24 Kwi 17 15:52

 60. Witam będąc za granicą dowiedziałem że jest prowadzona sprawa o wyłudzenie telefonu i usług. Dodam że bylem sprzedawca przed wyjazdem za granicę . Rozmawiałem z policjantka która prowadzi sprawę i zostałem poinformowany żebym się skontaktował jeśli będę w kraju. Nie naciskano mnie kiedy wrócę. Moje pytanie co jeśli się nie zgłoszę czy może zostać wydany za mną ENA. Policjantka poinformowała mnie że chodzi o przesłuchanie i nie może mi udzielić szczegolow nie wiem czy jestem oskarżonym czy narazie świadkiem ale raczej to drugie

  Mati89

  25 Kwi 17 14:34

 61. Jeżeli będziesz osoba podejrzaną o popełnienie przestępstwa, to mogą wydać za Tobą ENA. Za świadkami nie wysyłają ENA ale mogą zatrzymać i przymusowo doproadzić do przesłuchania świadka który nie stawia się na wezwania.

  admin

  25 Kwi 17 15:04

 62. Witam mam jakieś 5000 funtów zadłużenia w UK. Jest to consil mieszkanie karta kredytowa kredyty w banku… Czy jeśli wyjadę do polski to może mnie to dosięgnąć? Dodam że zmienię adres zameldowania i nigdy więcej nie mam zamiaru wrócić do UK. Proszę o odpowiedź.

  Zzzzzz

  27 Cze 17 17:39

 63. Teoretycznie dosięgnąć może… Dług z puszczy amazońskiej też może dosięgnąć w Polsce, teoretycznie… A praktycznie, to inna rzecz…

  admin

  27 Cze 17 18:35

 64. Proszę o ta odpowiedź praktyczna mam 5 letnie dziecko chce żyć spokojnie wiem ze to moja wina ale na ta chwile nie mam pieniędzy

  Zzzzzz

  27 Cze 17 18:41

 65. No jak się uprą, to i z Afryki mogą Cię scigać. Nie wiem, co któremu przyjdzie do głowy.

  admin

  27 Cze 17 20:45

 66. Witam, czytałam odpowiedzi na pytania poprzedników w związku z zadłużeniami i wyjazdami. Mieszkam w UK i chciałabym dowiedzieć się, w jaki sposób można zatem sprawdzić czy jest prowadzone jakakolwiek postępowanie wobec mojej osoby (jeśli jest)?
  Pozdrawiam

  lolka

  30 Cze 17 15:31

 67. Nie istnieje ogólnopolska baza postępowań egzekucyjnych w której dłużnik mógłby się sprawdzić a zatem nie dowiesz się na 100%.

  admin

  30 Cze 17 16:48

 68. Witam wyjeżdżając z Niemiec nie zamknelem konta pewne rzeczy przeoczyłem i zostawiłem z tego co sie dowiedziałem 1500 euro debetu dostałem taka informacje na meila nie wybieram sie do Niemiec czy muszę sie czegoś obawiać w Polsce ?

  Maciek

  1 Lip 17 12:28

 69. No mogą próbować windykować przez sąd i polskiego komornika ale czy to zrobią, tego nie wiem.

  admin

  1 Lip 17 12:36

 70. Rozumiem No tak wtedy bede miał obciążony bik w Polsce przez taka głupotę wiec lepiej spróbuje jakaś ugodę zawrzeć i to spłacić

  Maciek

  1 Lip 17 13:12

 71. W BIK są tylko zobowiązania wobec polskich banków a nie wobec tych co mają siedzibę za granicą.

  admin

  1 Lip 17 13:48

 72. Rozumiem ale teoretycznie bank w Niemczech musiałby uzyskać europejski nakaz na ściągnięcie długu w Polsce tak po prostu komornik nie moze przyjść do mnie w Polsce ?

  Maciek

  1 Lip 17 14:34

 73. Dzień dobry mam pytanie i proszę o pomoc byłem w Niemczech 4 lub 5 mieszańce temu złapała mi policja w Berlinie za kradzieży kost 400 euro i teraz mam problem za 3 dni jadę za granice z lotnisku tigel i nie wiem czy ja mam kary czy nie i myślałem żeby IC do policja w Berlinie bo naprawdę boj się minie zaczymaj nawet jeszcze nie dostałem aby pismo aby nic

  Kamil

  1 Lip 17 16:15

 74. @Maciek – tak, bank niemiecki musiałby najpierw uzyskać tytuł wykonawczy w sądzie.

  @Kamil – Ja nie wiem, jakie jest prawo niemieckie, po polskiej stronie nie zatrzymaliby Cię za to chyba że byłbyś poszukiwany.

  admin

  1 Lip 17 16:25

 75. Rozumiem czyli tak na prawdę nie da sie stwierdzić czy bedzie im sie chciało fatygować o te 1500 euro

  Maciek

  2 Lip 17 13:40

 76. No ale pewnie wtedy tez dojdzie masa niemieckich i polskich kosztow sądowych i z 1500 euro zrobi sie 4000 euro wiec lepiej zapłacę i bede spać spokojnie Dziekuje bardzo za pomoc

  Maciek

  2 Lip 17 13:42

 77. Witam,jutro mam wyjazd za granicy ale mam problem ze 4 mieszańce temu zostałem złapany za kradzieży w Berlina i to drugi raz pierwszy raz nie dałem prawdziwe imię i nazwisko ale drugi raz dalej wszystko imię nazwisko adres paszport ale jeszcze nic nie dotarła any pismo any nic i moje lot jest z Berlina moje pytanie czy na lotnisko w sprawdzenia pasport może mi zatczymac policje i może ja jestem poszukiwany albo czy ja mogę sprawdzić w komisarja tam w Berlinie

  Kamil

  2 Lip 17 14:15

 78. Już Ci odpisałem wcześniej: Ja nie wiem, jakie jest prawo niemieckie, po polskiej stronie nie zatrzymaliby Cię za to chyba że byłbyś poszukiwany.

  admin

  2 Lip 17 15:20

 79. Dziendobry wyjechałem z polski 15 lat temu miałem długi większość posplacalem został jeden na osiem tysięcy zł niewiem czy jest juz umozony czy tez nie i czy muszę go spłacać

  Anonim

  10 Lip 17 18:35

 80. Proszę o poradę

  Anonim

  10 Lip 17 18:37

 81. Umorzony to raczej nie jest, ewentualnie przedawniony ale tego nie wiem – zależ od tego, kiedy została umorzona (zakończona jako bezskuteczna) egzekucja prowadzona przez komornika i czy był to dług bankowy czy inny.

  admin

  10 Lip 17 20:23

 82. Był to dług bankowy ( debet na karcie ) było to 15 lat temu
  Jak mogę to załatwić z kim sie skontaktować
  I jakie groza konsekwencje
  Pozdrawiam

  Anonim

  11 Lip 17 06:04

 83. Ja nic nie robiłbym. Prawdopodobnie bank spisał to już na straty. Nie sądzę, że wznawiał co jakiś czas komorniczą egzekucję która zapobiegałaby przedawnieniu.

  admin

  11 Lip 17 07:22

 84. Czy w teorii daloby rade zadluzyc sie w polsce na 1mln zl, kupic za to mieszkania na wynajem gdzies poza UE np Czechy i tam z tego zyc? Czy jest i jesli tak to jaka szansa, ze mnie tam będą ścigać? Wyludzen tutaj zadnych nie bedzie, wylacznie niesplacony kredyt 😉

  Lipek

  9 Sie 17 17:04

 85. Czechy są w Unii. Co do szans na niebycie ściganym, to nie wiem. Obawiam się jednak, że bank w takiej sytuacji zgłosiłby w prokuraturze właśnie wyłudzenie skoro kredytobiorca zniknął, porzucił pracę. I możliwe, że prokuratura uznałaby to za wyłudzenie i rozpoczęliby poszukiwania kredytobiorcy za granicą.

  admin

  9 Sie 17 18:30

 86. Witam serdecznie, potrzebuje pomocy jesli chodzi o zajecie komornicze. czy moglbym liczyc na kontakt mailowy ? pracuje w Czechach, w polsce mam dlug komorniczy (pozabankowy) zgloszony droga prywatna przez sad. Potrzebuje poradu. Z gory dziekuje.

  pechowiec

  22 Sie 17 10:42

 87. admin

  22 Sie 17 11:26

 88. Witam serdecznie! Mam pytanie. Mam dwóch komorników na plecach a chcę wyjechać do Afryki, czy moje długi i tych dwóch komorników nie stanowi problemu w uzyskaniu wizy?

  MARIO

  1 Wrz 17 10:15

 89. Nic mi o tym nie wiadomo aby jakieś afrykańskie państwo sprawdzało w takiej sytuacji czy Polak ma dług. Zresztą, nie miałoby się skąd dowiedzieć, że komornik prowadzi egzekucję.

  admin

  1 Wrz 17 11:30

 90. Witam,
  mam kredyt w Szkocji na kwote 7000 funtow, ale nie uda mi sie go splacic, bo musze w grudniu powrocic na stale do Polski. W Polsce mam wlasnosciowe mieszkanie na moje imie, do UK nie zamierzam juz wracac.
  Czy zostanie nalozona na mnie jakas egzekucja komornicza z tytulu tego niesplaconego kredytu?
  Wiem, ze wszelkie dlugi wobec panstwa sa scigane, ale czy te wobec banku rowniez?

  Adam

  3 Wrz 17 00:51

 91. Nie wiem jak podchodzą do tego banki w UK tzn. czy będą starały się doprowadzić do egzekucji w Polsce. Mają takie prawo a czy tak zrobią, tego nie wiem.

  admin

  3 Wrz 17 03:33

 92. Witam.
  Mąż mojej koleżanki wyjechał za granicę zostawiając ją z dziećmi. w Polsce ma sporo komorników/windykatorów, do tego pyta o niego urząd skarbowy, bo jedna osoba zgłosiła, że pracuję na czarno. Poza tym widnieje w krajowym rejestrze długów.
  Moje pytanie jest takie:
  – czy może brać abonamenty za granicą jeśli w Polsce już nie może?!
  – czy mogą go ściągnąć do Polski lub na lotnisku?!
  – czy jeśli pobierają zasiłki w Polsce to jego żona ma prawo korzystać z tego w Polsce czy musi zrezygnować?!

  ona

  30 Wrz 17 12:06

 93. Może brać abonamenty, chyba. Chodzi o to, czy dana firma telekomunikacyjna lub inna nie ma oddziału w Polsce – wtedy mogliby sprawdzić czy jest w Polsce zadłużony. czy sprawdzają, tego nie wiem.

  Jeżeli nie toczą się przeciw niemu postępowania karne, to go nie zatrzymają.

  Nie wiem, czy w Polsce sprawdzają, czy ktoś pracuje za granicą. Jak już to sami mu cofną zasiłek a nie że musi zrezygnować, tak myślę.

  admin

  30 Wrz 17 14:30

 94. z tego co wiem, to chyba się toczą postępowania bo dostawał dużo wezwać do sądu i na żadnej rozprawie nie był.
  Czyli jak jego żona pobiera świadczenia w Polsce, a on za granicą nie pobiera tylko ma dużo większy dochód to jej nie zabiorą? Nie będzie musiała nic zwrócić? Szkoda mi jej bo została sama z dziećmi, mieli się budować i tylko ją naciągnął na niepotrzebne koszty.

  ona

  30 Wrz 17 14:51

 95. Nie chodzi mi o postępowania o zapłatę czyli cywilne, tylko o postępowania karne (policja, prokurator).

  I jak napisałem wcześniej.

  admin

  30 Wrz 17 15:06

 96. aha…
  a to raczej nie…

  ona

  30 Wrz 17 15:28

 97. Witam. Jak wyglada sprawa odnosnie nie splacania kredytu hipotecznego. Jestem w trakcie rozwodu. Maz mieszka w tym mieszkaniu i nie splaca rat za kredyt. Smieszne bo to tylko 400zl ale twierdzi ze zrobi mi na zlosc. Ja z synkiem 3letnim mieszkam u rodzicow. Dostalam juz informacje od banku o porozumienu i sprzedaniu nieruchomosci za taka kwote jaka jestesmy winni. Niestety i tu nic z tego bo maz nie zgodzil sie na ugode. Teraz dostalam pismo z sadu o informacji iz postepowanie zostanie dane komornikowi.co teraz. Ja nie pracuje. Maz z tego co wiemma oprocz komornika na zecz alimentow ma jeszcze drugiego za swoje dlugi. Jezeli obydwoje nie bedziemy splacac to czy dlug przejdzie na rodzicow ? Dodam ze rodzice nie zyrantowali.z gory dziekuje zatego odpowiedz.

  Mgma

  10 Paź 17 11:04

 98. Długi dzieci nie przechodzą na rodziców w takiej sytuacji.

  admin

  10 Paź 17 12:02

 99. Witam mam pytanie wrocilam do polski z mezem mamy w uk dlug na ok40000 tys funtow. Czy w pl beda mas ścigać

  Ewel

  15 Paź 17 21:40

 100. Dług jest spory, nie można wykluczyć windykacji.

  admin

  16 Paź 17 09:43

 101. A do jakiej sumy nie szukaja ??

  Non

  16 Paź 17 12:28

 102. Dług w uk a powrod do polski . Mam ok 20000. Beda szukac czy mozna spac spokojnie. Jest to dlug w banku barclays i provident

  Non

  16 Paź 17 12:31

 103. Nie ma w tym zakresie żadnych przepisów, kwestia widzimisię danego wierzyciela, jego determinacji, jakichś może wewnętrznych przepisów w danej firmie, procedury.

  admin

  16 Paź 17 13:06

 104. Mam kolege,miał full długów w Polsce,komorników itd.Poznał rosjanke wyjechał do Rosji i się ożenił,ma obywatelstwo i ma wyj……..e na długi w Polsce.I się teraz smieje.Może to troche chamska metoda zwinąć sie z kraju i nie płacić,no ale kazdego wybór.

  Kazek

  16 Paź 17 13:34

 105. Ok czyli poprostu tylko cZekać czas pokaze co wyniknie

  Non

  16 Paź 17 17:05

Skomentuj