Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak znaleźć inne długi dla prokuratury”

komentarze 3

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „jak znaleźć inne długi dla prokuratury”. Nie jestem pewien, o co mu chodzi ale chyba chce złożyć przeciwko swojemu dłużnikowi skutecznie zawiadomienie o wyłudzeniu i chciałby wykazać, że dłużnik już wcześniej miał długi czyli że wiedział, że nie zapłaci jemu.

No, tak myślę. Dobrze kombinuje nasz pan „poszukiwacz”, z wyłudzeniem mamy do czynienia wtedy, kiedy dłużnik już w chwili zaciągnięcia długu wie, że nie zapłaci, nie ma zamiaru zapłacić.

Przeczytaj też: Gdzie sprawdzić, czy kontrahent ma długi

Ja szukam innych długów w największym rejestrze długów i bardzo często znajduję. A w internecie można wpisać (załóżmy że dłużnik to Jan Kowalski) np. „Jan Kowalski wierzytelności” albo „Jan Kowalski dług” – może znajdziemy go wiszącego na jakiejś internetowej giełdzie długów i też warto taki wpis wydrukować dla pani prokurator z kawusią przy lewej piersi na biurku.

Wydaje mi się (zaznaczam: wydaje mi się, pewności nie mam) że przesłanie kopii zawiadomienia dłużnikowi zanim wyślemy ją do prokuratury, przestępstwem nie jest (nie jest groźbą bezprawną); ja nieraz wysyłałem najpierw dłużnikom i bywały tego efekty na koncie firmowym.

Przeczytaj też: Grożenie dłużnikowi postępowaniem karnym

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

19/10/2011

kategoria: wyłudzenie

Komentarze do '„jak znaleźć inne długi dla prokuratury”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„jak znaleźć inne długi dla prokuratury”'.

 1. z tym zawiadamianiem prokuratury byłbym bardzo ostrożny, istnieje coś takiego jak „domniemywanie”. Bardzo szybko i łatwo można takie zawiadomienie przekształcić w postępowanie przeciwko wierzycielowi. Więc jeśli ktoś kieruje coś do prokuratury to winien mieć mocne dowody. Wpisać dłużnika do krd czy gdzie indziej – bo jest trochę firm które z tego zyją jest niezwykle proste ale nie zawsze wierzyciel dopisuje – „zapomina” stanowisko dłużnika – np że zgłosił wady towaru który zakupił itd itp.

  Pako

  19 Paź 11 11:00

 2. O podejrzeniu popełnienia wyłudzenia można zawiadomić organy ścigania nawet bez mocnych dowodów. Zresztą, w tego typu sprawach prawie nigdy nie ma mocnych dowodów, takich „czarno na białym”. Jeden prokurator na podstawie wcześniejszych długów może przedstawić zarzut a inny prokurator – nie.

  admin

  19 Paź 11 11:25

 3. Dlatego właśnie nazywa się to „zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia”, a nie „zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa”.

  Poza tym, to rolą prokuratury i sądu jest, aby określić w toku czynności czy zostało czy nie zostało popełnione przestępstwo.

  Rex

  21 Paź 11 18:34

Skomentuj