Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Teraz to już mnie ten towar nie interesuje

1 komentarz

Taki mail: Proszę o określenie możliwości, zakresu Państwa działań i kosztów w zakresie odzyskania wpłaty za fakturę zgodnie z którą miałem otrzymać towar. Towaru do tej pory nie otrzymałem i w tym momencie już mnie on nie interesuje. Natomiast chciałbym otrzymać zwrot wpłaconych 36 tys euro. Faktura jest z terenu Niemiec.

Przeczytaj też: Windykacja przedpłaty

I możliwe że ta firma nie miała i nie ma zamiaru dostarczyć ten towar, ale na żądanie zwrotu pieniędzy jeszcze za wcześnie o ile sprawa podlega prawu polskiemu (nie wiem, czy niemieckie się różni w tym zakresie). Chodzi mi o to, że aby móc skutecznie domagać się zwrotu zaliczki / przedpłaty, to trzeba najpierw wysłać kontrahentowi pismo z wyznaczeniem dodatkowego terminu do wykonania umowy, pod rygorem odstąpienia od niej i żądania zwrotu wpłaconych pieniędzy. Gdy termin dodatkowy bezskutecznie minie, to dopiero można wezwać go do zapłaty i wszcząć windykację.

A na dzień dzisiejszy (przy założeniach poczynionych wyżej) ta firma może panu przysłać ten towar i chociaż już Pan tego towaru nie potrzebuje to firma ta będzie w porządku – wywiązała się z umowy.

Przeczytaj też: Wezwanie do wykonania umowy po dokonaniu przedpłaty

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

03/10/2011

kategoria umowy

1 komentarz do 'Teraz to już mnie ten towar nie interesuje'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Teraz to już mnie ten towar nie interesuje'.

  1. Przeżyłem coś podobnego. Kontrahent nie dostarczył mi zapłaconych już surowców i musiałem kupić od innego. Chciałem zwrot pieniędzy od tego co mnie wykiwał a on mi surowce w końcu przywiózł ale ja ich nie potrzebowałem już i nie będę potrzebował.

    Valdek

    4 Paź 11 08:40

Skomentuj